تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

طولانی شدن پروژه پرورش آرتیمیا در گناباد

محمدعلی نبی پورفرماندار شهرستان در بررسی مسائل و مشکلات پرورش آرتیمیا که با حضور کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی؛ محیط زیست، آب منطقه ای، دفتر اقتصاد و دفتر استانداری استان خراسان رضوی در محل سالن اجتماعات برگزار گردید

گفت: بیش از یک دهه از در یافت مجوز پروژه پرورش آرتیمیا در کال شور گناباد می‌گذرد اما به دلیل کوتاهی دستگاه‌های اداری و سرمایه‌گذار این پروژه هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.
ایشان افزود: در حال حاضرمباحثی که توسط مسوولین سازمان آب و محیط زیست در مورد این پروژه مطرح می‌شود که باید از ابتدای شروع پروژه مطرح و از سرمایه‌گذاری جلوگیری می‌شد.
وی ادامه داد: کشاورزان مناطق پایین دست نیز شکایت کرده‌اند با این استدلال که زدن بند بر روی بستر کال شور سبب افزایش شوری آب شده است.
نبی‌پور خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مربوطه گزارش و نظرخود را به استانداری مکتوب اعلام کنند تا نسبت به ادامه روند پروژه تولید آرتیمیا تصمیم قطعی گرفته شود.
کارشناس مسوول زیست‌گاه‌ها و امور مناطق اداره حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز گفت: مجوز تولید آرتیمیا در کال شور توسط محیط زیست استان صادر شده اما متاسفانه سرمایه‌گذار به تعهدات خود عمل نکرده است.
جواد نباتی اضافه کرد: چندین بند در تعهدات سرمایه‌گذار هست که به آنها عمل نشده است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین تعهدات سرمایه‌گذار این بوده که با حفظ حریم رودخانه اقدام به ساخت استخر کند اما متاسفانه در بستر رودخانه بندسازی شده و این امر مشکلات زیست محیطی به وجود می‌آورد.  
نباتی گفت: بندسازی بر روی رودخانه کال شور سبب خشک شدن بیش از حد پایین دست در کویر می‌شود ضمن اینکه زمینه فعال شدن کانون‌های ریزگرد می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد