تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تکمیل و راه‌اندازی کارخانه کاشی هستی برکت گناباد خواهد توانست وضعیت اشتغال شهرستان را بهبود دهد

به گزارش مجله باران کویر، حمید بنایی شامگاه شنبه در نشستی خبری در محل اقامتگاه بومگردی سرای ادیب گناباد اظهار داشت: سفر ریاست مجلس شورای اسلامی در آینده برای گناباد و حتی منطقه اثرات مطلوبی خواهد داشت.

وی ادامه داد: رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر با مشکلات صنایع، دامداران و مردم منطقه آشنا شدن و از نزدیک این مشکلات را با حضور در گناباد لمس کردند.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از قنات قصبه اظهار کرد: این ظرفیت خوب گردشگری و تنها اثر ثبت جهانی شده خراسان‌رضوی قابلیت ایجاد اشتغال برای جوانان گنابادی را دارد ولی در صورتی که طرح و برنامه خوبی ارائه شود.

بنایی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته طرح جامع گردشگری شهری گناباد در شورای مسکن و شهرسازی کشور به عنوان سومین شهر کشور تصویب شده و به‌زودی اجرایی می‌شود. در این طرح مبلمان شهری و ساخت و سازها براساس طرحی جامع با محوریت گردشگری انجام می‌شود.

عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی داشتن زیرساخت‌های مناسب را یکی از اولویت‌های جذب گردشگر دانست و افزود: فرودگاه گناباد به عنوان یکی از طرح‌های زیربنایی این شهر در حال احداث است که سالن مسافری آن با 4 هزار مترمربع زیربنا ستون‌ها علم شده و برای دیگر ساختمان‌ها نیز با اولویت‌هایی که مشاور اعلام کند مناقصه برگزار و احداث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تکمیل فرودگاه گناباد که هواپیما بتواند پرواز کند بودجه‌ای 40 میلیارد تومانی مورد نیاز است که کم کم و براساس پیشرفت به آن این اعتبار تزریق می‌شود.

بنایی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی چندی قبل در گناباد افزود: باقی مانده جاده گناباد به مهنه که قرار است دو بانده شود مناقصه 50 میلیاردی آن انجام شده و به‌زودی پیمانکار شروع به فعالیت خواهد کرد.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی یکی از آرزوهای دیرینه گنابادیها را احداث راهآهن این شهر دانست و بیان کرد: برای راه آهن نیز ماه گذشته مناقصه آن برای احداث 50 کیلومتر ریل به ارزش 63 میلیارد تومان انجام شده که پس از اتمام روند مناقصه و معلوم شدن پیمانکار کار به سرعت انجام و ان‌شاالله گناباد به شبکه ریلی کشور خواهد پیوست.

وی تصریح کرد: درست است که گناباد شهری دانشجویی است ولی در برخی موارد زیرساخت‌های آن تکمیل نشده که در همین راستا در یک سال گذشته مبلغ 12 میلیارد تومان جهت احداث مجتمع آموزش عالی گناباد تخصیص یافته و 2 میلیارد تومان نیز از سفر رئیس صندوق رفاه دانشجویی جهت احداث خوابگاه در ماه آینده تخصیص خواهد یافت.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت تامین اعتبار 20 میلیارد تومانی ساختمان مجتمع آموزش عالی گناباد در مهر ماه 97 به بهره برداری خواهد رسید.

بنایی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای گناباد را که ارزشمند بود احداث بیمارستان علامه بهلول  دانست و افزود: مکاتباتی جهت تجهیزات بیمارستانی برای گناباد صورت گرفته که قول وزیر به ما 20 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 15 میلیارد آن تخصیص یافته است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت : احداث منبع ذخیره آب باتوجه به خشکسالی‌های اخیر و وضعیت بحرانی آب منطقه ضروری است و با توجه به این که ما بعد از مشهد طولانی‌ترین خط انتقال آب استان را داریم که شاهد اتفاقات متعدد در این مسیر هستیم.

وی ادامه داد: 10 میلیارد تومان جهت اصلاح و احداث منبع 10 هزار مترمکعبی ذیره آب گناباد تخصیص یافته که طی یک ماه آینده مناقصه آن برگزار می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در طی یک سال گذشته 15 میلیارد تومان به صنایع مختلف گناباد تسهیلات پرداخت شده که توانسته زمینه اشتغال 600 نفر را فراهم کند.

بنایی افزود: تکمیل و راه‌اندازی کارخانه کاشی هستی برکت گناباد خواهد توانست وضعیت اشتغال شهرستان را بهبود دهد که با در اولویت بودن این طرح برای گناباد مبلغ 30 میلیارد تومان تسهیلات آن پس از مذاکره با تمام بانک های کشور از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که سرمایه گذار آن در مرحله جمع آوری وثایق لازم است.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد