تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
جمعه 26 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الجمعة 10 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 17 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

افزایش وام مسکن بدون سپرده زوجین به 120 میلیون تومان

شورای پول و اعتبار در جلسه 12 اردیبهشت ماه با افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده به زوجین موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری مجله باران کویر، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه موارد زیر تصویب شد:

افزایش وام جعاله تا 20 میلیون تومان

افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده جعاله مسکن به 20 میلیون تومان برای یک پلاک ثبتی توسط بانک‌های تجاری و بانک مسکن.  افزایش تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده موافقت با اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به زوجین توسط بانک‌های تجاری و بانک مسکن، تا سقف مبالغ زیر بر روی یک پلاک ثبتی، مشروط به رعایت تعادل منابع و مصارف بانک:  شهر تهران معادل 100 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 50 میلیون تومان)

  • مراکز استان و شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت معادل 80 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 40 میلیون تومان)
  • سایر مناطق شهری معادل 60 میلیون تومان (هریک از زوجین حداکثر 30 میلیون تومان)


به این ترتیب با افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده قابل اعطا به زوجین زمینه افزایش قدرت خرید مسکن برای زوجین فراهم می‌شود.
 
بانک مسکن مجاز است، به تسهیلات گیرندگان مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (علاوه بر سقف‌های مصوب از محل اوراق مذکور)، در حالت انفرادی تا سقف 10 میلیون تومان و برای زوجین تا سقف 20 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده پرداخت کند.
به این ترتیب بانک مسکن می‌تواند به استفاده کنندگان تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم مسکن علاوه بر سقف تسهیلات فعلی، مبلغ 10 میلیون تومان برای خرید مسکن انفرادی و مبلغ 20 میلیون تومان برای خرید مسکن توسط زوجین پرداخت کند.
 
در خصوص بانک مسکن با تجمیع تسهیلات فروش اقساطی مسکن از محل حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، پس‌انداز مسکن جوانان و صندوق پس‌انداز ساخت مسکن با تسهیلات مسکن بدون سپرده، حداکثر معادل سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده بر روی یک واحد مسکونی، موافقت می‌شود.
 
به منظور مساعدت به دارندگان انواع حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن که تاکنون از تسهیلات استفاده نکرده‌اند، این امکان برای آنها فراهم می‌شود تا ضمن استفاده از امتیاز تسهیلات حساب خود، مابه‌التفاوت تا سقف 60 میلیون تومان از محل تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند.
 
با تجمیع امتیاز تسهیلات برای زوجین دارنده حساب پس‌انداز مسکن جوانان بانک مسکن، منوط به رعایت سقف اعطای تسهیلات متناسب با هر حساب (براساس امتیاز حاصله زوجین) جهت اعطای تسهیلات مسکن برای یک پلاک ثبتی موافقت شد.
 
بر این اساس زوجین دارنده حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند طبق امتیاز حساب خود و رعایت حداکثر سقف تسهیلات متعلقه به آن حساب، مشترکاً برای خرید یک واحد مسکونی اقدام کنند.
 
به عنوان مثال زوج و زوجه دارای امتیاز تسهیلات انفرادی هرکدام 40 میلیون تومان می‌توانند به صورت مشترک 80 میلیون تومان تسهیلات خرید بر روی یک واحد مسکونی دریافت کنند

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد