تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
سه شنبه 3 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 7 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 23 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

اهم انتظارات مردم از شورای پنجم شهر کاخک تشریح شد تمام توجه شورای پنجم به امامزاده خواهد بود/روستاهای مجاور اعتبارات خود را از بخش می گیرند ولی ارتباط آنها با شهر ضعیف است/اداره میراث فرهنگی در شهر ما توجهی ویژه ای به آثار تاریخی ندارد

تمام توجه شورای پنجم به امامزاده خواهد بود/روستاهای مجاور اعتبارات خود را از بخش می گیرند ولی ارتباط آنها با شهر ضعیف است/اداره میراث فرهنگی در شهر ما توجهی ویژه ای به آثار تاریخی ندارد
به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی مجله باران کویر، حجت الاسلام حمید مقیمیان عضو پنجمین دوره شورای شهر کاخک در روز عید فطر در جمع نمازگزاران گفت: وجود مرقد مطهر امامزاده سلطان محمد عابد (ع) باید مبنای توسعه مذهبی و گردشگری شهرستان گناباد قرار گیرد و شورای پنجم مصمم است تمام سعی و تلاش خود را در این زمینه داشته باشد. وی در این باره اذعان کرد: شهر کاخک شهر زیارتی است و باید توجه بیشتری به زیرساخت ها و ظرفیت های فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی آن داشته باشیم و باید با برگزاری برنامه ها و مراسمات فرهنگی و مذهبی شهر را بیشتر به شهرستان و استان معرفی نماییم. وی با بیان اینکه مطالبات مردم در امامزاده گسترده است، گفت: مشکلات و معضلات متعددی در حاشیه فعالیت های امامزاده مطرح است که جزء مطالبات مردم کاخک نیز می باشد که سعی داریم با همفکری شورای منتخب و مسئولین محترم آنها را برطرف نماییم، که به کمبود فضای سبز در امامزاده، عدم آسفالت پارکینگ امامزاده و ایجاد گرد و غبار در اطراف حرم مطهر، عدم وجود امکانات رفاهی و از جمله کمبود سرویس های بهداشتی و ... برخی از مکشلات امامزاده در حال حاضر می باشد.
وی در ادامه به مسئله قبور صحن امامزاده اشاره کرد و گفت: این مکان قبرستان عمومی مردم می باشد و بسیاری از مردم در گذشته زمین به این مکان اهدا کرده اند، درست نیست قیمت قبرها گران باشد. نباید بین خانواده ها شکاف طبقاتی ایجاد شود. همچنین ایشان از دیگر مطالبات مردم کاخک به موضوع هیات امنای امامزاده اشاره کرد و اظهار نمود: ما خوشحال هستیم که نماینده و فرماندار گناباد عضو هیات امنای این مرقد مطهر هستند اما باید افرادی از خود شهر کاخک که دارای فراغت بال هستند و نفوذ و اعتبار در بیم مردم دارند جهت پیگیری مسایل امامزاده به جمع هیات امنا دربیایند.
حجت الاسلام مقیمیان به موضوع گردشگری و اهمیت آن در شهرستان هم پرداخت و از برخی ادارات نیز گلایه کرد و گفت: ما در کاخک زیرساخت هایی نداریم، در فصل تابستان گردشگران زیادی به کاخک سفر می کنند و ما گاها در زمینه معرفی شهر از لحاظ ارایه خدمات شرمنده آنها می شویم. اداره میراث فرهنگی در شهر کاخک توجه ویژه ای به آثار تارخی ندارد، آب انبار کاخک و مسجد جامع کاخک وضعیت خوبی ندارد. باید در این شهر موزه مردم شناسی زده شود. که دیرینه این مردم به گردشگران معرفی شود. و باید به صنایع دستی و اقامتگاهای بومی تقویت و حمایت شود. ثبت قنات قصبه نباید باعث شود یک منطقه ای فلج شود. و با ثبت جهانی جلو توسعه منطقه دیگری گرفته شود. باید رفع محدودیت شود و قانونی عمل گردد.
وی در ادامه به شعار سال مقام معظم رهبری اشاره کرد و ایجاد زمینه اشتغال را در منطقه کاخک جزء نیازهای اصلی و مطالبات مهم این منطقه یاد کرد و گفت: در بازدیدی که اخیرا از شهرک صنعت کاخک داشتیم هیچ نیرویی از این شهر در آنجا مشغول به کار نیستند. که این یک معضل بزرگ هست و مردم کاخک با همه حمایت هایی که این کارخانه داشتیم ناراحت هستند. البته با احداث و راه اندازی شرکت کاشی هستی و قول مساعدت نماینده محترم شهرستان این موضوع نیز با جذب 300 یا 400 نفر مرتفع خواهد شد.
عضو پنجمین دوره شورای شهر کاخک در پایان گفت: از دیگر مطالبات مردم کاخک موضوع جاده های مواصلاتی به کاخک می باشد. باید جاده سرایان به شهر کاخک که قبلا هم پیگیری شده است، تسریع گردد و مردم انتظار دارند راه از طرف گناباد به کاخک زده شود . در حال حاضر کاخک در نقطه کوری قرار دارد.
همچنین وی خواستار استقرار پزشکی با سابقه در درمانگاه خواستار شد و از دانشگاه علوم پزشکی تقاضا کرد پزشکانی که دارای تجربه کاری نیستند و طرحشان را می گذرانند به آنجا نفرستند.
مشکلات دامداران و کشاورزان با توجه به خشکسالی های اخیر، کمبود امکانات ورزشی، رفع تبصره 3 قبوض از دیگر مطالبات مردم کاخک بود که در این جلسه مطرح شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد