تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فعالیت 172 هنرمند صنایع دستی در شهرستان گناباد

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  گناباد علیرضا شناسایی گفت :  با تاسیس شورای جهانی صنایع دستی به عنوان نهاد  وابسته به یونسکو   20 خرداد به عنوان روز جهانی صنایع دستی نامگذاری شد.
وی گفت: یکی از بخش های مهم اقتصادی و فرهنگی در ایران ، حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی است که نقش ویژه ای در صادرات غیرنفتی، استغال زایی و جذب گردشگران دارد.
وی خاطرنشان ساخت: شهرستان گناباد به عنوان یکی از شهرهای کهن از جایگاه ویژه ای در بحث صنایع دستی در سطح استان و کشور برخوردار است  به طوریکه سفال مند گناباد یکی از سه خاستگاه اصلی این هنر در سطح کشور می باشد.
شناسایی با بیان اینکه  تاکنون برای  172 هنرمند صنایع دستی در 17 رشته هنری کارت شناسایی  صادر شده است افزود  در سطح شهرستان 15 کارگاه صنایع دستی و 12 فروشگاه وجود دارد.
وی گفت: از آنجاییکه صنایع دستی نقش مهمی در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی دارد  لذا می طلبد به صورت جدی حمایتهای لازم صورت پذیرد که میتوان به طرح بیمه تامین اجتماعی هنرمندان، آموزش و آرائه تسهیلات  و شرکت در نمایشگاه ها اشاره نمود.
رئیس اداره میراث فرهنگی گفت در همین راستا با کمک مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد دوره جامع آموزش سفالگری شامل چرخ کاری، طراحی، نقاشی ، بسته بندی و فروش برای 55 نفر از بانوان روستای مند در حال برگزاری است.
وی اضافه نمود: در جهت حمایت مالی از هنرمندان برای 113 نفر  در قتالب 39 طرح پشتیبان مجوز مشاغل خانگی صادر شده است که تاکنون 350 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است .
 
 روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد