تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
جمعه 26 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الجمعة 10 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 17 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد حمایت بیمه از کشاورزان را ناکافی دانست

محمدعلی نبی پورفرماندار شهرستان در جلسه ستاد گلخانه ای ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بررویکرد اشتغال و تولیددر سال اقتصاد مقاومتی گفت: وظیفه همه مسئولین است که در مسیر افزایش تولید و اشتغال هم افزایی و کمک داشته باشیم.
فرماندارادامه داد: یکی از مهترین حوزه هایی که ازقدیم در اشتغال زایی و تولید در شهرستان نقش مهمیی داشته است، حوزه کشاورزی و دامپروری است.
ایشان افزودند: در حوزه کشاورزی کارعلمی و خوبی که شروع شده ، احداث گلخانه ها در سطح کشوراست که با توجه به اقلیم گناباد، خشکسالی ،کمبود آب و افزایش راندمان در حوزه گلخانه، ضرورت توسعه کشت آن از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی در مباحث اشتغال آن را مد نظر داشته باشیم.
فرماندار با اشاره به اشتغال 10 نفر در هر هکتار درگلخانه های کشاورزی از مسوولان و دست اندرکاران ذیربط و بانکها خواست با روان سازی صدور موافقت نامه ها و سرعت بخشی در پرداخت تسهیلات و حمایت از فعالان این بخش برای کاهش معضل اشتغال شهرستان گام بردارند.
وی ادامه داد: حمایت بیمه های مختلف از فعالان بخش کشاورزی کافی نیست لذا توجه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط به این امر ضروری است.
مدیر جهاد کشاورزی گناباد بدون توضیح بیشتر گفت: بیمه های محصولات کشاورزی در تامین بخشهایی از بازپرداخت غرامتهای خسارتهای این بخش در سال گذشته و امسال موفق نبودند و بخشهایی از این غرامت به کشاورزان پرداخت نشده است.
علیرضا حسین زاده کمبود تسهیلات و توانایی نداشتن متقاضیان در تامین وثیقه های بانکی را از جمله تنگناهای متفاضیان راه اندازی گلخانه ها در این شهرستان دانست.
وی گفت: 15.5 هکتار فضای گلخانه ای شامل گلخانه های انفرادی و یا مجتمع به کشت سبزی و صیفی جات، آلوئه ورا و غیره اختصاص یافته و 150 نفر در این بخش مشغول به کارند.
وی گفت: سه مجتمع گلخانه ای در گناباد در دست احداث و یا واگذاری زمین قرار دارند و در آینده نزدیک فعالیت خود را آغاز می کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد