تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

گناباد در سال 2018 با افزایش چشم گیر گردشگران خارجی مواجه خواهد شد

به گزارش مجله باران کویر؛ دکتر طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جلسه کارگروه گردشگردی شهرستان گناباد که صبح امروز با حضور مسئولین کشوری و استانی در محل فرمانداری گناباد برگزار شد گفت: قنات قصبه گناباد یک افتخار جهانی است و سازمان میراث فرهنگی قنات قصبه گناباد را به عنوان مادر قنات های ایرانی به یونسکو ارائه داده است.


وی افزود: در برخی از حوزه گردشگری نباید نهادهای دولتی دخالت کنند بلکه باید بر عملکرد این حوزه نظارت داشت و از فعالان این عرصه به صورت غیر مستقیم حمایت کرد.
معاون سازمان میراث فرهنگی وگردشگری در خصوص طرح گردشگری قنات قصبه گناباد گفت: اصالت قنات قصبه نباید از بین برود، مدیریت آب، سازه های واقع در حریم قنات قصبه، کشاورزی و .. باید به همان سبک سنتی باشد، چرا برای گردشگران خارجی اصالت یک اثر بسیار مهم است.
طالبیان ادامه داد: در طرح گردشگری قنات قصبه سازه های واقع در حریم قنات می بایست برگرفته از سبک قدیمی باشد در غیر این صورت اثر جهانی قنات قصبه در خطر حذف از لیست یونسکو قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: در فصل بهار به علت سفر گردشگران در شهرهایی مانند اصفهان ، شیراز ، یزد و .. با مشکل کمبود فضای اسکان گردشگران مواجه می شوند.
وی عنوان کرد: با توجه به پتانسیل های گردشگری شهرستان گناباد، این شهرستان در سال 2018 با افزایش چشم گیر گردشگران خارجی مواجه خواهد شد که این مهم تاثیر بسزایی در تحول اقتصاد شهرستان گناباد خواهد داشت.
معاون سازمان میراث فرهنگی وگردشگری در خصوص حفظ آثار گردشگری گفت: سازمان میراث فرهنگی به صورت بلاعوض 50 درصد هزینه های مرمت خانه های قدیمی جهت تبدیل به اقامتگاه و تغییر کاربرد به طرح های گردشگری پرداخت نماید.
طالبیان افزود: طرح خانه های بومگردی با توجه به استقبال گردشگران در کشور موفقیت چشمگیری داشته است و از طرفی چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم باعث رونق اقتصادی در روستاهای شده است.
طالبیان در پایان گفت: سازمان میراث فرهنگی در صورت مشارکت استانداری خراسان رضوی 50 درصد هزینه های طرح استحکام بخشی قنات قصبه گناباد را پرداخت خواهد کرد.
لازم به ذکر است محمد مقدوری معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جهت مشارکت در اجرای طرح استحکام بخشی قنات قصبه گناباد و تامین مابقی اعتبارات لازم اعلام آمادگی کرد.
گفتنی است کارگروه گردشگری با محوریت قنات قصبه گناباد با پیگیری های بنایی نماینده مردم گناباد در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد