تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

قنات جهانی قصبه گناباد در ایام نوروز 96 آماده بازدید گردشگران و مسافران است

به گزارش مجله باران کویر علیرضا شناسایی با بیان این مطلب اظهار کرد: اجرای جشنواره و نمایشگاه بزرگ صنایع دستی و غذای محلی توسط بخش خصوصی در ایام نوروز 96 همراه با بازی‌های سنتی و برنامه‌های مفرح دیگر از جمله برنامه‌های ویژه‌ای است که در مجموعه قنات قصبه انجام خواهد شد.
وی نوروز 96 را در گناباد یک نوروز متفاوت دانست و اظهار کرد: به دلیل اینکه نوروز سال آینده از سمت رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان نوروز متفاوت نامگذاری شده است، در گناباد نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای این ایام در نظر گرفته شده است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گناباد افزود: در این شهرستان نیز جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر با همین رویکرد برگزار و ادارات ذیربط برنامه‌های خود را اعلام کرده‌اند.
وی ادامه داد: هلال‌احمر برای استقرار پست‌های امدادی اقدام خواهد کرد؛ ضمن اینکه طرح آرامش بهاری نیز در امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا خواهدشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد اضافه کرد: آموزش و پرورش نیز آمادگی خود را جهت پذیرش و اسکان 2600 نفر از مسافرین نوروزی در 10 مدرسه و هفت نمازخانه اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه در روستاهای شهرستان نیز برنامه‌های ویژه‌ای اجرا خواهد شد، تصریح کرد: از سمت شهرداری گناباد نیز تعداد دو دستگاه اتوبوس برای برگزاری تورهای گنابادگردی ویژه گردشگران و مسافران در شهرستان اختصاص داده شده است.
شناسایی بیان کرد: پیگیری نقشه راهنما با رویکردی جدید و کاربردی که بیشتر اطلاعات خدماتی در اختیار گردشگران قرار گیرد، نصب پارچه و بنر، ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در سه راهی مند، بیدخت و روستای ریاب، برگزاری جشنواره کویرنوردی توسط هیأت کوهنوردی، ایجاد سفره‌های هفت‌سین، آماده سازی روستای هدف گردشگری ریاب، استقبال از اولین مسافری که وارد شهرستان می‌شود، استقرار راهنما در محل موزه و پایگاهها، اجرای بازی‌های محلی و جشنواره غذاهای سنتی در روستاهای سنو، روچی، بیمرغ، روشناوند و زیبد، اجرای برنامه 13 بدر در پارک جنگلی قوژد و ورزش‌های باستانی در کاروانسرای قوژد توسط انجمن میراث فرهنگی این روستا و برگزاری تورهای گردشگری مذهبی ویژه مرقد علامه بهلول و امامزاده سلطان محمد عابد(ع) کاخک از جمله برنامه‌های این اداره برای نوروز 96 است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد عنوان کرد: از ساعات اولیه تحویل سال نیز آئین سنتی عمو نوروز در سطح شهرستان برگزار و تا محل قنات قصبه گناباد نیز ادامه خواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد