تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

اولین نشست هم اندیشی و اطلاع از بازارهای آسیای میانه در گناباد برگزار شد

 
  
 اولین نشست هم اندیشی و اطلاع از بازارهای تاجیکستان با حضور نماینده مرکز نمایشگاههای اقتصادی ایران در تاجیکستان درمحل سالن کنفرانس شهرداری گناباد برگزار شد.  در ابتدای این جلسه ایزدی رئیس اداره صنعت و معدن گناباد گزارشی از وضعیت کارخانجات تولید کننده وهمچنین محصولات کشاورزی، صنایع دستی، محصولات محلی، سوغات شهرستان و… ارائه داد .
 ایزدی گفت: با شروع به کار دفتر گمرک در گناباد میتوان میزان صادرات شهرستان گناباد به خارج از کشور را افزایش داد. 
نماینده مرکز نمایشگاه های اقتصادی ایران در تاجیکستان گفت: یکی از لازمه های جلب بازار در کشور تاجیکستان این است که فروش محصولات فقط از طریق مبادی قانونی انجام پذیرد در غیر این صورت معاملات ناسالم تشخیص داده شده و هیچ کس جوابگو نخواهد بود.
نایب افزود: در کشور تاجیکستان تمامی تفاهم نامه ها باید ظرف شش ماه عملی شود، بسیاری از شرکتهای ایرانی در ابتدای مراجعه،  نظر شرکت های تاجیکستان را به خود جلب می کنند اما در ادامه ی همکاری با تاخیر عمل می کنند.
وی تاکید کرد؛ اگر کارها روی روال قانونی پیش برود و تفاهم نامه و پیمان طبق ارائه نمونه و درجه بندی استاندارد انجام شود هیچ گاه کالاعودت نمیخورد و مشکلی ایجاد نمیشود.
نماینده مرکز نمایشگاه های اقتصادی ایران در تاجیکستان ادامه داد: تاخیر شرکت های ایرانی برای اجرایی شدن تفاهم نامه با طرف قراردادها باعث منصرف شدن مشتریان تاجیکستان جهت ادامه همکاری می شود که باید به این موضوع توجه ویژه ای داشت.
وی در پایان گفت: امیدواریم تولید کنندگان گنابادی بتوانند با استفاده از توان مدیران با تجربه  در عرصه صادرات محصولات ، موفق تر از قبل وارد عمل شوند.
ابوالقاسم شفیعی در خصوص برگزاری این نشست گفت: اولین جلسه آشنایی فعالان اقتصادی شهرستان با قابلیت های صادراتی بازار تاجیکستان با دعوت از مدیر اجرایی شرکت سروش بین الملل مجری نمایشگاه تاجیکستان و با همکاری شورای اسلامی شهر و اداره صنعت٬ معدن وتجارت برگزار شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این نشست رونق کسب و کار و ورود تولیدات شهرستان به اقتصاد گسترده تر و افزایش توانمندیهای صاحبان مشاغل در گناباد بود.
شفیعی عنوان کرد: در این جلسه پس از تبیین فضای بازار تاجیکستان و الزامات ورود به بازارهای صادراتی واعلام شرایط لازم برای شروع به کارصادرات و همچنین شناسایی کالاهایی که قابلیت صادرات دارند مقرر گردید انجمن صنفی صادرکنندگان به عنوان درگاه ارتباطی با شرکت ضمن حفظ ارتباط،  برای توانمندسازی فعالان اقتصادی به منظور کسب شرایط صادرا ت برای محصولات صنعتی و سنتی شهرستان اقدام لازم را انجام دهند.
راه اندازی بخش ویژه برای صادرات صنایع دستی وآثار هنری هنرمندان ومحصولات محلی درنمایشگاه دائمی تاجیکستان وی افزود: برگزاری شب فرهنگی با هدف شناساندن جذابیت های میراثی و آثار و رویدادها و فرآورده های فرهنگی ،بازار سازی برای محصولات باهدف صدور محصولات محلی و صنایع دستی به تاجیکستان یا کشور ثالث ، جذب گردشگر، حمایت مستشاری شرکت ازفعالان صنایع دستی و کمک به ارتقا صنایع دستی برای حضور دربازارهای خارجی 
عضو شورای شهر در پایان گفت: شرکت سروش بین الملل نیز متعهد شد تسهیل گری لازم را جهت صادرات محصولات محلی٬صنایع دستی و  صنعتی انجام دهد. 

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد