تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
جمعه 27 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الجمعة 9 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 19 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کشور گفت: سالانه باید 10 درصد از میزان قاچاق را کاهش داد.

به گزارش مجله باران کویر؛ محمد ابراهیم افشاری دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی در نشست اداری از نماینده شهرستان و همه نمایندگان برای تایید برنامه 6 تشکر نمود و بیان داشت: با تصویب برنامه ششم تکلیفی نیز برای مبارزه با قاچاق تعیین نموده اند که سالانه باید 10 درصد از میزان قاچاق را کاهش دهید.
وی قسمتی از فرمایشات مقام معظم رهبری را خطاب به ریاست جمهور ایراد نمود و افزود: گسترش قاچاق در امر تولید و تجارت، قانونی و سرمایه گذاری اشتغال خطر جدی و بزرگی است؛ قاچاق بلای کشور می باشد ؛ و خنجری از پشت به نظام است.
دبیر کمیسیون درباره سخنان روحانی ریاست جمهوری کشور اذعان داشت:  قاچاق کالا بلای اقتصاد کشور است؛ اقتصاد سالم و برنامه های اقتصادی را بهم می ریزد.
وی  با معرفی ستاد مرکزی گفت: کشور ایران با شرایط اقتصادی که دارد متاسفانه روند قاچاق طی 10 سال گذشته تا سال 92  افزایشی  داشت؛ بر اساس آمار ستاد مرکزی در سال 82 دو میلیارد دلار بود  و این روند از سال 82 تا 92 به 25 میلیارد دلار رسید؛ یعنی یک چهرم اقتصاد و تجارت فرامرزی کشور و همه برنامه ریزی ها را تخریب می کند.
وی اظهار داشت: همزمان با شروع دولت 11 و تصویب قانون ششم ابتدا روند رشد را متوقف نمودند؛ و ازسال 93 نسبت به سال 92  25 میلیارد قاچاق به را به 19.5 میلیارد کاهش قیمت داد و در سال 94 به 15.5 میلیارد کاهش قاچاق داشت.
وی افزود: هر یک میلیارد دلار 100 هزار شغل را از بین می برد و یا فرصت شغلی را از کشور می گیرد یعنی در سال 92 حدود 2.5 میلیون شغل تهدید شد؛ و حتی در سال 94 تقریبا 14.5 میلیارد دلار قاچاق واردات کالا به کشور بود و یک میلیارد دلار کالا از کشور خارج می شد؛ لذا تاکنون حدود یک میلیارد و پانصد شغل را از دست رفته است.
وی ادامه داد: امروزه قاچاقچیان تجارب بسیاری را در مورد قاچاق کسب نموده اند؛ لذا خواست که آحاد مردم کالای داخلی را به خرید تشویق نمود؛ نمی شود در خانه ها از برند خارجی استفاده شود و فرزندان نیز شغل  داشته باشند؛ و لیکن برای حمایت کالاهای داخلی باید تقاضا وجود داشته باشد.
وی اضافه نمود: موضوع مبارزه با قاچاق همه مردم و مسئولین باید در این اقدام سهیم باشند؛ هم اکنون 1000 نفر در چینی تقدیس و 2500 نفر در چینی مقصود مشهد اشتغال دارند؛ و لیکن با امکانات ردیابی کالای قاچاق حدود 1200 انبار و  بیش از 700 میلیارد تومان کالای قاچاق در اطراف تهران و در سال 94 تقریبا 7000 کالای قاچاق کشف شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد