تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فقدان جاده کمربندی برای شهروندان گنابادی مشکل آفرین شده است

به گزارش باران کویر ، هم اینک همه خودروهای سبک و سنگین عبوری از گناباد بخاطر فقدان جاده کمربندی مجبور به ورود به این شهر و طی مسیر بلوارهای معلم و عدالت گناباد برای دسترسی جاده اصلی و ادامه مسیر هستند.


فقدان جاده کمربندی که ابزاری برای ایمنی، تسریع و سهولت سفر زمین با عبور از کنار شهرهای مسیر است در گناباد سبب ایجاد سر و صدای فراوان، آلودگی صوتی و هوا و نیز خطرات ترافیکی و سوانح ناشی از عبور دائمی خودروهای سنگین از داخل این شهر جنوبی خراسان رضوی شده است.
یکی از شهروندان گنابادی در همین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: عبور کامیونها از این شهر و میان مناطق مسکونی سر و صدای زیادی ایجاد کرده و آرامش را از شهروندان سلب کرده و نگرانی بابت رفت و آمد کودکان و سالمندان را سبب شده است.
فاطمه زنگویی افزود: به همین خاطر موضوع ساخت جاده کمربندی گناباد چند سالی است مطرح شده ولی هنوز نتیجه ای به دنبال نداشته است.
یکی از کسبه حاشیه بلوار عدالت گناباد نیز گفت: بلوارهای معلم و عدالت این شهر به دلیل نبود کمربندی، کم عرضی جاده و عبور وسائل نقلیه سنگین در طول ماه شاهد چندین تصادف هستند.
مرتضی احمدی افزود: مشکلات ناشی از نبود کمربندی و عبور وسائل نقلیه سنگین را بارها به مسئولان ذیربط انتقال داده ایم ولی تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گناباد هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ساخت جاده کمربندی را یکی از ضرورتهای این شهر ذکر و بدون اشاره به آمار بیان کرد: نبود کمربندی موجب خطرات بسیاری برای شهروندان و رانندگان وسائل نقلیه و بروز تصادفهایی منجر به جرح و حتی فوت در طول سال در بلوارهای معلم و عدالت گناباد می شود.
سرگرد محسن موسی آبادی افزود: ساخت جاده کمربندی با پیگیریهای متعدد در کارگروه ترافیک شهرستان گناباد مطرح و به تصویب رسیده ولی هنوز به سرانجام نرسیده است.
رئیس شورای اسلامی شهر گناباد هم گفت: کمربندی به یکی از مطالبه های مهم شهروندان گنابادی تبدیل شده لذا شورای شهر بطور جدی پیگیر آن است.
سیدحسین پورهاشمی افزود: ساخت جاده کمربندی 36 متری و 100 متری در گناباد به عنوان یکی از ضرورتهای توسعه شهری نیازمند 420 میلیارد ریال اعتبار است.
شهردار گناباد نیز گفت: فقدان جاده کمبربندی در این شهر خسارات قابل توجهی به مجموعه تأسیسات شهری گناباد وارد می کند.
علی تقوی خرابی زودهنگام آسفالت خیابانها و تعویض چندباره آن، آلودگیهای صوتی و زیست محیطی را از عواقب فقدان جاده کمربندی در شهر گناباد ذکر کرد.
وی افزود: تناسب نداشتن خیابانها و تأسیسات شهری باعث شده مسیر بلوار معلم، بلوار پاسداران، بلوار عدلت، میدانهای بسیج، نماز، بلال، گل زعفران، خیابان شهدا و میدان بجستان شهر گناباد زود به زود نیازمند بازسازی در زیرسازی و روکش آسفالت باشد.
شهردار گناباد ادامه داد: ساخت جاده کمربندی وظیفه شهرداری نیست ولی با توجه به ایراد خسارت به بیت المال و تصادفات ناگوار برای، شهرداری گناباد آماده مشارکت در ساخت کمربندی است.
وی گفت: بر این اساس احداث کمربندی در دستور کار شهرداری گناباد قرار گرفته و پیگیریهایی بدین منظور انجام شده است.
او افزود: طراحی مرحله نخست کمربندی گناباد حد فاصل میدان امام رضا(ع) و میدان بجستان این شهر مراحل نهایی خود را می گذراند و مشاور مربوطه پیگیری تایید فنی مراجع ذیصلاح است.
شهردار گناباد گفت: با بهره برداری این کمربندی به طول 2100 متر علاوه بر هدایت وسایل نقلیه سنگین به خارج شهر بخش زیادی از مشکلات کاهش می یابد.
وی افزود: مرحله دوم ساخت کمربندی گناباد حدفاصل پلیس راه تا بیدخت شامل ایمن سازی و روشنایی مسیر نیز در مرحله طراحی قرار دارد که با رفع نقایص توسط مشاور مربوطه و تایید فنی و ترافیکی در مراجع مربوطه عملیات اجرای آن شروع می شود.
گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد