تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

محمد ابراهیم افشاری در نشست مبارزه با مواد مخدر گفت: با هر قاچاق یک واحد تولیدی در کشور متوقف می شود.

به گزارش مجله باران کویر؛محمد ابراهیم افشاری کمیسیون قاچاق مواد در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارزی  شهرستان گناباد  با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مبارزه با قاچاق؛ و گفت: امسال نیز از طرف صدا و سیما و جراید و مطبوعات موضوع مبارزه با قاچاق را از موضوعات با اهمیت جامعه تبدیل نموده اند.
وی درباره اهمیت موضوع قاچاق اعلام داشت: کشور ایران بعد از بحث تحریم ها، معضلات اقتصادی دامن گیر شده است؛ و متاسفانه روند قاچاق افزایش چشمگیری یافته است. در سال 1382 با فرمایش مقام معظم رهبری، ستاد مرکزی شکل گرفت و رقم قاچاقی که 2 میلیارد دلار برآورد می شد متاسفانه در سال 1392 این رقم  برطبق آمار به 25 میلیارد دلار رسید تقریبا یک چهارم تجارت فرامرزی کشور است .
وی بیان داشت: قاچاق هر کشور و اقتصادی را می تواند از پا در آورد چنین روند اقتصادی زیر زمینی ناسالم است؛ البته در سال 92 قانون جدیدی ابلاغ شد و تیم جدید در ستاد مبارزه با کالای قاچاق و مبارزه و ارز مستقر شدند و روند مبارزه با قاچاق رویه علمی شد و موضوع مقابله و مبارزه را جدی گرفته شد وهیچ بازخوردی نداشت ستاد مبارزه با قاچاق  این موضوع را ابتدا به مبحث پیشگیری از کالای قاچاق آوردند.
وی درباره پیشگیری کالای قاچاق گفت: 70 % از وقت و زمان و برنامه و اقدامات صورت گرفته در استان و ستاد مرکزی بر پیشگیری از قاچاق است؛ و 30 % از توان کشور به مبارزه و مقابله اختصاص دارد. پیشگیری بازخورد خوبی داشت لذا پیشگیری مقدم بر مقابله است.
وی گفت: ستاد مرکزی درباره پیشگیری به مسائل عمده قاچاق که در کشور اتفاق می افتاد متمرکز شدند؛ 25 میلیارد دلار  درسال 92 تقریبا 6.5 میلیارد دلار قاچاق سوخت در کشور اتفاق افتاده بود؛ و سرمایه های ملی به یغما می رفت؛ بسیاری از آحاد مردم در جاده ها شاهد این معضلات بودند؛ بسیاری از ماشین های سنگین بالغ بر 1000 کامیون به صادرات مایعات گازی و... نام گرفته بود اما 90 % آن سوخت قاچاق و ...بود.
وی اضافه کرد: ستاد به موضوع سوخت متمرکز گردید و آمار کشور در سال 94 پانزده میلیارد بوده است که رقم بالایی ست؛ سوخت از 6.5 به یک میلیارد دلار رسید که از اقداماتی است که در بعد پیشگیری اتفاق افتاد؛  در این خصوص طرح های بسیاری اجرا گردید از قبیل تامین سوخت قانونی افغانستان که 60 % کالاهای قاچاق را کاهش داد.
وی ادامه داد : با اقداماتی که صورت گرفت رقم قاچاق 10 میلیارد کاهش یافت؛ که حدود 36 % کالای قاچاق کاهش یافت؛ با هر قاچاق یک واحد تولیدی در کشور متوقف می شود؛ که موضوعات سرقت و طلاق و فقر و... را به دنبال دارد؛ لذا وظیفه سنگینی در همه حوزه ها می باشد؛ 95% کالاهای آرایشی و بهداشتی و... غیر استاندارد و ... بوده است و این در حالی است که ایران دومین کشور مصرفی لوازم آرایشی در سطح خاورمیانه است و متاسفانه هم اکنون اولین کشور در خاور میانه است و در دنیا نیز در رتبه هفتم قرار دارد.
ستاد مبارزه با کالا و ارز متشکل از 24 دستگاه قوه قضائیه و مقننه و ...می باشد؛ و بعد از شورای امنیت ملی از مهمترین ستاد های کشور محسوب می شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد