تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
سه شنبه 3 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 7 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 23 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

منشور حقوق شهروندی قانونمندی را افزایش می دهد

به گزارش مجله باران کویر؛ دکتر علی اکبر عجم افزود: زمانی که فرد به قوانین و حقوق شهروندی واقف باشد خود را بیشتر مکلف به مدیریت بهتر رفتارهای اجتماعی و رعایت حقوق دیگر شهروندان می داند و این آگاهی موجب کاهش وقوع جرم و دست درازی به حقوق دیگر شهروندان در جامعه می شود.

وی گفت: زمانی که شهروندان به این نتیجه برسند که برای دسترسی به حقوق خود باید حقوق دیگران را رعایت کنند شهروندانی با رفتارهای قانونمندتر در جامعه خواهیم داشت.

او اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی یک مجموعه کامل از برداشتهای قانون اساسی، مبانی اسلامی در موضوعات اخلاق، دموکراسی، حفظ کرامت و آزادی و مباحث مختلف است که برای اجرای آن علاوه بر دستگاههای اجرایی خود مردم با مطالبه گری حقوقشان کمک زیادی می توانند انجام دهند.

وی گفت: در یکی از بخشهای این منشور ذکر شده که مسئولان در برابر اشتباهات خود باید پاسخگو بوده و در صورت لزوم عذرخواهی کنند که این موضوع برای تقویت پایه های دولت و انقلاب بسیار مفید است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: در بعد بین المللی منشور حقوق شهروندی تایید و تدوین بنیانهای این منشور به عنوان برنامه ی اجرایی پاسخ محکمی است به منتقدان غربی و بیگانه که بدانند نظام و دولت جمهوری اسلامی همواره در زمینه حقوق بشر و حقوق شهروندی و رعایت آزادیهای قانونی افراد پیشرو و پیشگام بوده است.

وی افزود: با تکیه بر بنیادهای تفکرات اسلامی و ایرانی که قدمتی چند هزار ساله دارند می توانیم مسیری روشن برای رعایت حقوق شهروندی در دنیا باشیم.

او وظیفه دانشگاهیان را با توجه به وجود دانشجویان مهم ارزیابی کرد و گفت: باید از طریق انجام کارهای تحقیقی، جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ زمینه آشنایی بیشتر دانشجویان برای تحقق اهداف منشور و نقد و بررسی آن را فراهم کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران 29 آذر ماه سال جاری منشور حقوق شهروندی را شامل 23 سرفصل و 120 ماده به همراه ساز و کارهای اجرا و نظارت بر حسن اجرای آن و همچنین ارجاعات قانونی مواد آن را امضا و رونمایی کرد.

منبع ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد