تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

باید کارکرد اصلی خانواده، بر پایه الگوی اسلامی قرار گیرد

به گزارش مجله باران کویر؛ نشست هماهنگی و تبادل نظر تشکیل کمیته های شش گانه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در باره خانواده با حضور صادقی معاونت فرمانداری گناباد در محل فرمانداری گناباد برگزار گردید.
 نظامی دبیر جلسه اعضای کمیته درباره خانواده  گفت: مجموعه استانداری و دولت تدبیر امید، بر موضوع خانواده سفارش و توجه زیادی داشتند.
و ایراد نمودند: خانواده نهاد مهم اجتماعی است؛ و ممکن است در معرض آسیب های اجتماعی و... قرار گیرد؛ عملکرد مسئولین، باید خانواده را به محیط پویا ، فعال و تاثیر گذار تبدیل کند و این نهاد را از معرض مجموعه آسیب ها جلوگیری کند.
وی بیان داشت:  کمیته هایی که در این سیاست در زمینه خانواده می باشند از قبیل فرهنگی، اقتصادی معیشت، اجتماعی، حقوقی، جمعیت و سلامت، مرتبط با جوانان ( ترویج و تسهیل ازدواج جوانان) اعلام شده است.
وی درباره موارد مهم کمیته ها افزود: در کمیته فرهنگی ایجاد خانواده محور و تقویت و تحکیم خانواده و کارکرد اصلی آن بر پایه الگوی اسلامی است و خانواده به عنوان مرکز نشر و نما و تربیت اسلامی فرزندان را به عنوان کانون آرامش بخش در نظر دارد؛ و موضوع مهم دیگر کارکرد های ارتباط خانواده به مسجد برای حفظ و ارتقای همیت اسلامی و ملی و سیانت از جامعه که خانواده را برجسته نموده است.
وی گفت: موضوع دیگر ارتقای سرمایه و تحکیم بنیاد و روابط خانوادگی فرهنگ سازی و تقویت تعاملات اخلاقی و مقابله موثر در جنگ نرم دشمنان برای فروپاشی و انحراف روابط خانوادگی و نیز رفع موانع و آسیب ها وچالش ها که خانوادهها را تحکیم کند، ممنوعیت برنامه های ارزش های مخل خانواده و ایجاد فرصت برای حضور مفید وموثر اعضای خانواده در کنار یکدیگر و استفاده موثر خانواده برای اوقات فراغت جوانان شود. و نیز حقوق دادرسی احکام مرتبط خانواده و ... را بیان داشت؛ و نهایتا ارتقای معیشت خانواده ها است؛ این سیاست ها از سوی مقام معظم رهبری(ره) تدوین و با تشخیص مصلحت نظام به شهرستانها و استان ها به صورت قانون اعلام شده است.
صادقی با اشاره به سیاست های کلی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از شبکه های اجتماعی و اینترنت در بسیاری از خانواده ها، اعضا را در کنار هم قرار نمی دهد؛ لذا آسیب اجتماعی وارد سیستم خانواده شده است.
وی افزود: برطبق آمار افراد در کشور ایران 9 ساعت در روز از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؛ و از سویی آمار طلاق و... در همه کشور به ویژه در استان خراسان رضوی افزایش یافته است. سال گذشته استان خراسان رضوی درطلاق رتبه اول را کسب کرده بود؛ لیکن امسال در رتبه سوم یا چهارم قرار داشت که بسیار نگران کننده است.
وی بیان داشت: این آسیب هایی است که وارد جامعه و خانواده شده است و از سویی سن ازدواج و... بالا رفته است؛ لذا از سوی مقام معظم رهبری سیاست جالب و روشن، طراحی و پیش بینی شده ای را به دولت ابلاغ شده است؛  و در تلاشیم دستور العمل هایی که مرتبط با مسئولین شهرستان است اجرایی گردد.
وی اظهار کرد: آسیب های خانواده ها به دو مورد 1- اداری 2- خانوادگی تقسیم می شود؛ آسیب اداری همچون تسهیلات ازدواج از بانک ها و...گرفته شود. انتظار از همه ادارات و مسئولین مرتبط است که نشست ها و کارگروههای مرتبط با خود را در ادارات تشکیل و پیگیری های لازم را برای تحکیم خانواده چه در ادارات و چه در محیط خانوادگی که مستلزم اجرا است عملی کنند.
وی ادامه داد: دانشگاهها نیز نقش تاثیر گذاری دارند در شهری که تعداد نسبتاً زیادی دانشگاه دارد؛ حوزه ولی فقیه نقش خوبی را می تواند برای تحکیم خانواده ها ایفا کند؛ و با نشست ها و سمینارها و... برای تشویق و ترغیب دانشجویان به امر ازدواج نمایند؛ البته قطعاً دانشگاهها تسهیلاتی را برای ازدواج و... در نظر گرفته اند.
صادقی افزود: براساس بند هایی که مقام معظم رهبری ترسیم نمودند؛ از طرف شهرستان در  8 بندی به ادارات به ویژه کمیته فرهنگی ابلاغ می گردد و این 8 بند در صورت باز نمودن مفاهیمی نهفته و بسیاری از آن کسب می گردد.
وی تقسیم بندی ادارات را تشریح نمود و از آنها خواست نشست هایی در این زمینه، همراه با نتیجه گرفته شود و اشاره کرد: خانواده نیز در بنیان خانواده نقش اساسی دارند و در این زمینه تاثیر مهمی در اجتماع و .... خواهد گذاشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد