تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

حدود 74 روستا در گناباد تحت پوشش آبفا می باشد

فرماندار گناباد گفت: با پیگیری های اخیر مشکلات روستائیان به حداقل رسیده است.
به گزارش مجله باران کویر؛ نور اله قائمی معاون بهره برداری آبفای خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد به لحاظ مسافتی که از مشهد دارد، در همه حوزه ها از قبیل کسب در آمد و کیفی، بهره برداری و... موفق بوده و از سرآمد استان می باشد.
وی افزود: به لحاظ تعدد شهرستان ها 10% از جمعیت روستایی در استان در حدود یک میلیون وهفتصد هزار نفر است؛ 3534 روستا که حدود 2700 الی 800 روستا تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند؛ که حدود 74 روستا در گناباد است و جمعیت روستایی حدود 35 -36 است.
نور اله قائمی بیان داشت: سال جاری عمرانی از 31/4 به بعد اعتبارات خوبی را به حوزه روستایی اختصاص داده شد؛ حال چه چه از منبع استانی و چه ملی بود. اعتبارات در حوزه استانی یک میلیارد داده شد و در حوزه ملی 7.5 میلیارد در قالب پروژه هایی به گناباد اختصاص داده شد؛ پروژه ها از قبیل شهید کامیاب، رحمت آباد، زیبد و.. می باشد که همه اینها در راستای بهره برداری است.
وی اظهار داشت: روستا ها 98.5  درصد از جمعیت گناباد از امکانات و خدمات برخوردار هستند و آن 1.5 درصد نیز از روستاهای دور دست هستند؛ سیاست دولت با روستاهای بالای 20 خانوار است که گناباد کمتر می باشد همه اینها در راستای تکمیل همه این مسائل و مشکلات است که شهرستان گناباد دارا می باشد.
معاون بهره برداری آبفای خراسان رضوی در ادامه گفت: گناباد در توزیع اجرایی و بهره برداری روند خوبی را دارد؛ هم اکنون گناباد در رتبه دوم قرار دارد؛ و در حوزه اجرایی پروژه های عمرانی بالای 70 % پیشرفت فیزیکی دارد. نکته قابل توجه مبحث تعامل که برای اصلاح شبکه ها آمده است، امسال بودجه ای متوسط 50 % در تملک اعلام شد؛ که به دلیل رتبه یک استانی را دارا می باشیم و 10 % نیز مجدد اضافه شد که در مجموع 60 % گردید و بنا به آخرین نتایج برنامه بودجه که دیروز اعلام شد؛ بخشی از بودجه را در قالب حوزه های خاتمه یافته و بخش دیگر در قالب پروژه های استانی اختصاص یابد.
محمد علی نبی پور فرماندار گناباد ضمن تشکر از حاضران افزود: قطعاً در حوزه روستایی مشکلات زیادی وجود داشته است؛ ولی با پیگیری هایی که شده است، این مشکلات به حداقل رسیده است.
وی با اشاره به خشکسالی دهه های گذشته بیان داشت: شهرستان گناباد حدود دو دهه با خشکسالی جدی روبرو است؛ این شهرستان تا روز قبل 1.5 میلی متر بارندگی داشته است لذا با بارندگی شب گذشته 21 میلی متر بارندگی بود ولی نسبت به پارسال کمتر بوده است و پارسال نیز 63 میلی متر بارندگی داشته است.
محمد علی نبی پور اظهار داشت: در یک دهه اخیر حدود 53 میلی متر افت بارندگی بوده است یعنی متاسفانه بر اساس آمار از 157 به 103 میلی متر رسیده است.
وی با اشاره به بالا رفتن سطح مصرف، بیان داشت: از سویی افزایش مصرف در گناباد زیاد شده است بدلیل دام سبک به دام سنگین تبدیل نموده اند؛ و برای نگهداری دام سنگین برای مردم به صرفه است که از شیر های آب استفاده کنند و حتی بسیاری از خانه های روستایی که از آب لوله کشی استفاده نموده اند، برای آبیاری محصولات خود با مشکل مواجه بوده اند.
وی از تلاش های ابراهیمی به عنوان سفیر تشکر نمود و  گفت: بسیاری از مردم در بحث مصرف آگاهی ندارند؛ و اینکه چه یارانه ای و هزینه ای برای آب که به دست مردم برسد، پرداخت می شود؛ این فرایند از صفر تا صد آن تشریح شود؛ و این پیگیری های مجددانه حقیقتا تاثیر گذار بود؛ و تعاملی نیز در شهرستان ایجاد شد که یک هم افزایی صورت گیرد؛ در حقیقت آبفا کمک نمود بحران به مزیت تبدیل شود در عین حال با تمام مشکلات حل و فصل شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد