تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تشکیل صندوق روستائیان و عشایر امری ضروری است

به گزارش مجله باران کویر؛ جلسه مدیر کل بیمه روستایی و عشایر در محل فرمانداری گناباد برگزار گردید. محمد علی نبی پور درباره تشکیل صندوق روستاییان وعشایر بیان داشت:

با توجه به اهداف این نظام وانقلاب بحث توجه به اقشار مستضعف بوده است در قانون اساسی نیز بر موضوع تامین اجتماعی و مساوات در حوزه درمان و...تاکید بسیار شده است؛ با تشکیل این مجموعه که نتایج  نظام است، کار ارزشمندی بوده است؛ چون این قشر تا به حال مورد غفلت بوده است.
وی از کار گزاران و مجموعه این حوزه برای پوشش 36 % تشکر نمود، و گفت: شکل گیری و ایجاد آن در منطقه محروم گناباد از ضرورت ها بوده  وهست؛ گناباد چند ویژگی و شرایط خاص روبرو است، که حضور صندوق بیش از این آمار باید باشد؛ حقیقتا باید تلاش بیشتر نمود که پوشش را افزایش داد.
محمد علی نبی پور با اشاره به خشکسالی 20 ساله گناباد افزود: امسال 1.5 میلی متر بارندگی نسبت به سال گذشته که 28 میلی متر در شهرستان بوده است؛ این خشکسالی ها بشدت حوزه کشاورزی را بخصوص بخش کوهپایه ای و قنات ها  را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از روستاییان غیر کشاورزی شغل دیگری ندارند.
وی با اشاره به مبحث مسن بودن جمعیت گناباد اظهار نمود: گناباد بر طبق آمار کشور دومین شهرستان مسن بعد از کاشان است که این موضوع آسیب را بیشتر نموده است بخصوص برای اقشار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر هستند.  تاکید بر گسترش بیمه روستایی در شهرستان است و خدماتی که مدیران ارگانها و...با ارائه خدمات از مهاجرت روستاییان را جلوگیری نمود.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان  روستایی یکی از 12 دستگاه وزارت کار  و رفاه اجتماعی است برابر اصل 29 قانون اساسی که دولت را مکلف به برخورداری از تامین اجتماعی برای همه اقشار جامعه نموده است لیکن برای عشایر و روستاییان محقق نشده است ولی از سال 84 با تصویب آیین نامه اجرایی صندوق و قانون بیمه اجتماعی تصویب گردید و از تیر ماه شروع شد جمعیت مشمول کشاورزان وعشایر می باشند و 12 سال از تشکیل صندوق می گذرد و در خراسان رضوی بیشترین جمعیت بیش از 474 هزار خانوار را دارا است. بر اساس آمار 93 بیش از 336 هزار جمعیت بهره بردار کشاورزی و در مجموع 520 هزار خانوار در سطح استان است.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد