تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: خشکسالی ها آسیب های جدی به خانواده بزرگ کشاورزان زده است

به گزارش مجله باران کویر؛ جلسه برنامه ریزی در خصوص حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
 محمد علی نبی پور فرماندار گناباد ضمن تشکر از حاضران جلسه به مشکلات کشاورزان پرداخت و افزود: اقدامات قبلی از جمله شکل گیری بانک تخصصی کشاورزی برای حمایت از این حوزه بوده است، و دولت یازدهم با جدیت مشکلات مردم را در بخش کشاورزی پیگیری کرده است وعملکرد دولت در بخش کشاورزی با رشد چشمگیری روبرو بود.
وی با بیان مشکلات و شرایط اقلیمی در شرق کشور گفت: خشکسالی ها آسیب جدی به خانواده بزرگ کشاورزی زده است؛ امّا با همین هدف موضوع کشاورزی اولا برای امنیت قضایی کشور جایگاه خاصی داشته و دارد،  اولین توجه دولت یازدهم به تامین تولیدات حیاتی کشور بود و اینکه صادرات و یا وابستگی ها را به این تولیدات به حداقل برساند؛ و با اقداماتی که صورت گرفت در تولید محصول گندم به تولید بی نظیر در طول تاریخ کشور رسیده شد، که بیش از  12 میلیون تن تولید گندم در کشور بوده است، علاوه بر استقلال کشور و احتیاج به واردات گندم هم ندارد.
دوماً جهاد کشاورزی برای افزایش راندمان تولید در این حوزه یکی از اقدامات بی نظیر از قبیل بحث مکانیزاسیون است، که در دولت یازدهم از سال 92 تا پایان سال 94 حدود 2600 میلیارد تومان در این حوزه تامین شد، که این موضوع باعث شد که در بسیاری از مناطق به دلیل مدرناسیون کردن تولید این راندمان افزایش پیدا کرد؛ و در برخی موارد تولیدات به سطح قابل قبولی رسیده است.
محمد علی نبی پور به افزایش رشد چشمگیر برنج  و دانه های روغنی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : جهاد کشاورزی در زمینه کودها و خاک ها نیز اقدامات خوبی انجام داده است.
فرماندار گناباد با تشریح برجام ادامه داد: این مذاکرات در عین حال که تصمیم نظام بوده است نتایج خوبی نیز در بر داشته است؛ حال اگر بد عهدی، آمریکا انجام داده است. به این معنی نیست که مسئولین علنی اعلام کنند برجام شکست خورده است؛ اگر این مذاکرات نبود  این رشد 6.4 را در حوزه نفت و صنایع نبود؛ هر چند برخی آمارهای درست را مطرح نکرده بودند؛ بسیاری از منتقدین دولت آمارهای منفی را بزرگ نموده و امّا آمارهای فرایند در رشد کشور داده می شود این افراد آمارها را تشکیک می کنند تاکید می کنند که باید این آمارها را سئوال نمایند.
فرماندار گناباد در پایان گفت: قنات ها در بخش کاخک به دلیل خشکسالی و سطح آب کم خشکیده است؛ مسئولین شهرستان و نماینده در حال پیگیری می باشند، که بتوان سر فصلی برای قنات ها به صورت ملی در نظر گرفت.در شهرستانی که حدود600 قنات دارد قطعاً در آینده  می توان بودجه خوبی جذب کند؛ البته  قنوات را باید قدرشان را دانست و توجه ویژه کرد. در صورتی که صندوق شکل بگیرد علاوه بر کشاورزی در حوزه حفاظت و حمایت از قنات ها می تواند کمک نماید.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد