تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

رمضان نیری گفت: بیش از 80 هزار نفر در کنکور سراسری سال 96 به رقابت خواهند پرداخت

 رمضان نیری، معاون متوسطه اداره ‌کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی صبح امروز در همایش مهندسی کنکور گناباد گفت: دانش آموزان شرکت کننده در کنکور به زیر ساخت های فکری و شناختی  به شدت نیازمند هستند؛ و این بخش با قسمت های مکملی چون: ثروت استعداد، محوریت خود در موفقیت، مفهوم و اهمیت زمان حساس و هویت محقق می گردد.
وی اظهار داشت: علت بسیاری از مشکلات عدم پوشش محتوا، بی برنامه به جلسات آزمون رفتن، ناتوانی در مدیریت زمان و عدم تمرین و کمبود مهارت است. و بسیاری از فراموشی ها نیز ناشی از سطحی خواندن و عدم تمرکز می باشد.
رمضان نیری در خصوص اهمیت سواد اذعان داشت: سه نوع سواد از قبیل: علمی، روشی، روانی وجود دارد؛ که با اولویت بندی و برنامه ریزی درست می توان وقت و زندگی را که دو مقوله مهم می باشد سازماندهی کرد؛ لذا در نهایت با تلاش می توان به مقصود نهایی و آینده شیرین خود دست یافت. شناخت ماهیت کنکور و ایجاد آمادگی متناسب با آن در سوم دبیرستان بیشتر نمایان است و قدرت و توان را بیشتر نشان می دهد.
وی ادامه داد: آیین نامه هایی که در مورد ترمیم معدل بوده است؛ کار ساز نبوده و نمرات قبل در کارنامه ثابت است. دانش آموزان باید با آزمون های هنجاری، خود را آماده نمایند. از ویژگی این آزمون ضریب دشواری تابع توزیع نرمال و محدودیت زمان است که می توانند خود دانش آموزان مدیریت کنند؛ این در حالی است که تعداد 6075 نفر در دروس ادبیات کنکور زیر صفر زده بودند و 190000 نفر دروس فیزیک را زیر صفر زده بودند.  42.5% نمره های خام ریاضی نهایی می شود؛ 17.6% دروس عمومی سهم دارند، و در رشته تجربی درس زیست 37.8%  و در رشته انسانی درس ادبیات 26.4% در کنکور سهم دارند.
وی اضافه نمود: : رشته های فنی دوره دوم متوسطه نیز یکی از شاخص‌های کشوری امتحانات نهایی دروس فنی است، که استان خراسان رضوی از میانگین کشوری یک نمره بالاتر است.
و نرخ جذب دانش آموزان فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی را 2 درصد بیشتر از میانگین کشور است، به ‌گونه‌ای که در مسابقات علمی کاربردی رتبه اول کشوری توسط دانش آموزان استان کسب ‌شده است.  در 31 درس امتحانات نهایی گروه نظری خراسان رضوی از میانگین کشوری بالاتر و در حوزه کنکور نیز جایگاه هشتم کشوری را دارا است.
امسال در خراسان رضوی بیش از 80 هزار نفر با یکدیگر در کنکور سراسری به رقابت خواهند کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد