تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: امروز دانشگاه قلب تحولات سیاسی و اجتماعی نیست

فرماندار گناباد با بیان اینکه امروز دانشگاه قلب تحولات سیاسی و اجتماعی نیست حتی برخی معتقدند دانشگاه ها قطب تولید علم هم نیست، گفت: لذا بایستی دانشگاه‌ها و دانشجویان با تغییر و تحرکی همراه شوند.
منطقه خراسان، محمدعلی نبی پور در جلسه کرسی آزاداندیشی با موضوع «دانشجویی که هست و دانشجویی که باید باشیم» در جمع دانشجویان دانشگاه گناباد با بیان اینکه در دهه 70 دانشجو بوده‌ام و در آن زمان دانشجویان از نظر سیاسی بسیار پرشور و شعف‌تر بوده‌اند، اظهار کرد: دانشجویان کنونی روز به روز دغدغه سیاسی و اجتماعی آن‌ها در حال کم شدن است و دیگر قلب سیاسی جامعه نیستند.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم تأثیر دانشجویان را در تحولات سیاسی و اجتماعی ببینیم باید به آن‌ها بها دهیم، البته این صحیح است که دانشجو نباید دست آویز جریان‌های سیاسی شود، اما بایستی تکلیف سیاسی داشته باشد.
نبی‌پور تصریح کرد: دانشگاه‌ها در طول تاریخ خود آرمانگرا و دانشجویان نیز مطالبه گر بوده‌اند، حتی در جامعه نیز مطالبه گری کم شده و تا این مسئله به‌طور پررنگ مطرح نشود، مسئولان پاسخگو نخواهند بود.
فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: بسیاری از مباحث علمی در دانشگاه‌ها در حوزه اجرا کارایی ندارد و این تفاوت بین حوزه نظر و عمل بوده و دانشجویان هستند که بایستی این فاصله را کم کنند.
دانشجویان باید مطالبه گر باشند
نبی پور با اشاره به اینکه امروز بی تفاوتی در جامعه گسترش یافته و این دردی است، عنوان کرد: اگر دانشجویان مطالبه‌گر نباشند، دلیلی بر این بی تفاوتی است، بر همین اساس، اگر دانشجویان بخواهند جامعه را بسازند، باید از لاک این بی‌تفاوتی بیرون آیند.
وی تأکید کرد: تشکل‌های دانشجویی می‌تواند به دانشگاه‌ها کمک کند، چرا که باعث می‌شود فرآیندها سریع تر، روشن‌تر و دقیق‌تر انجام شود.
فرماندار گناباد علت ثبت روز دانشجو در تقویم رسمی ایران را خود دانشجویان دانست و گفت: کاری که دانشجویان در 60 سال قبل و حتی پیش از انقلاب تا به امروز انجام داده‌اند، این جنبش را زنده نگه‌داشته است، لذا این جنبش باید تحلیل به جامعه ارائه دهد.
نبی‌پور بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان بارها به پرسش‌گری و مطالبه‌گری دانشجویان و اینکه دانشگاه‌ها زمینه‌ساز شده و به دانشجویان اجازه حرف زدن داده شود تأکید نموده اند.
وی تصریح کرد: دانشگاه مرکز تضارب آراء بوده و محل طرح سؤال است و همچنین باید برخی از مسائل جامعه را در دانشگاه‌ها رصد شده و به آن پرداخته شود که این خواسته مقام معظم رهبری نیز بوده است.
در دولت دهم محدودیت‌های جدی در دانشگاه ها ایجاد شد
نبی پور اضافه کرد: در برخی از جریان‌های سیاسی و حتی دولت‌ها مانند دولت دهم محدودیتهای جدی در دانشگاه‌ها برای فعالیت دانشجویان ایجاد شد.
فرماندار گناباد افزود: دولت یازدهم با تمام مشکلات از جمله اختلاف نظرها بر این تأکید داشته که دانشجویان فعالیت و تحرک بیشتری داشته باشند بر همین اساس، سیاست دولت یازدهم نیز این بود که  با زمینه‌سازی مناسب، جریان جنبش دانشجویی جایگاه خود را پیدا کرده و در تحولات سیاسی و اجتماعی نقش داشته باشد.

منبع خبرگزاری ایسنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد