تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

ارائه مقالات پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد دو برابر میانگین کشور

دکتر رضا احمدی روز سه شنبه در نشست خبری هفته پژوهش، کمبود اعتبارات پژوهشی را از جمله مشکلات این دانشگاه ذکر کرد و افزود: با وجود افزایش اعتبارات پژوهشی دانشگاه مبلغ اختصاص یافته جوابگوی نیاز نیست.

وی به بستر اینترنتی مناسب برای پژوهش و تحقیق در دانشگاه علوم پزشکی گناباد اشاره کرد و گفت: هم اکنون 60 هزار عنوان کتاب و 2 هزار عنوان کتاب دیجیتال در کتابخانه دانشگاه با زیربنای بیش از 4 هزار متر مربع در اختیار دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: این دانشگاه از نظر فعالیتهای تحقیقاتی بین دانشگاه های همطراز خود در کشور رتبه دوم را کسب کرده است.
علی محمد پور افزود: این دانشگاه امسال به ازای هر عضو هیات علمی 2.48 مقاله در مجلات داخلی و خارجی ارائه کرده است.
وی اظهار کرد: این دانشگاه دارای هفت شورای پژوهشی در 4 دانشکده است و بخش فناوری با محوریت مرکز رشد و فناوری، گیاهان دارویی و تجهیزات پزشکی در زمینه ارتباط بین دانشگاهی و صنعت فعال است و از ایده های خلاقانه و پژوهشی در زمینه های علمی و تولیدی استقبال و حمایت می کند.
وی با اشاره به وجود دو مجله معتبر نمایه بین المللی و دو مرکز فعال تحقیقاتی در این دانشگاه گفت: تصویب 140 طرح تحقیقاتی مصوب، انتشار 179 مقاله در مجلات داخلی و خارجی، چاپ 6 کتاب، ارائه 140 مقاله به همایش‌ های داخلی و خارجی، برگزاری 87 کارگاه پژوهشی، ارائه 150 طرح پژوهشی به کمیته منطقه ‌ای اخلاق و اتمام 45 طرح تحقیقاتی مهم ‌ترین اقدامات تحقیقاتی این دانشگاه در یک سال گذشته بوده است.
محمد پور مشکلات بخش پژوهش را کمبود بودجه و پژوهشگر ذکر کرد و افزود: از 6میلیارد و 370 میلیون ریال بودجه مصوب امسال تاکنون یک میلیارد و پانصد میلیون ریال آن تخصیص داده شده است.
وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی 2.5 درصد از درآمدهای اختصاصی برای بخش تحقیق و پژوهش را تصویب کرده اما با توجه به کمبود درآمدهای دانشگاه در بخش اعتبارات همچنان دچار مشکل هستیم.
رئیس مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز گفت: این مرکز به عنوان یکی از سه مرکز تحقیقات توسعه اجتماع و ارتقای سلامت کشور از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت از 76 طرح پژوهشی دریافت شده 46 طرح مصوب و 20 طرح به پایان رسیده است.
مهدی مشکی افزود: از سال گذشته تاکنون 54 مقاله در نشریات معتبر بین‌المللی و 110 مقاله در نشریات داخلی چاپ و 86 مقاله به همایش ‌های داخلی و 49 مقاله به همایش‌ های خارجی ارائه ‌شده است.
وی همچنین یکی از اقدامات مرکز تحقیقات توسعه اجتماع و ارتقای سلامت گناباد را چاپ 17 شماره مجله انگلیسی پژوهش و سلامت ذکر کرد و گفت: این مرکز تا کنون 1415 مقاله داخلی و خارجی دریافت کرده که 232 مقاله آن منتشر و مابقی در چاپ ‌های بعدی نشریه منتشر می‌شود.
چهارم لغایت دهم آذر ماه به عنوان هفته پژوهش نامگذاری شده است.
حدود 1400 دانشجو در 22 رشته و مقطع تحصیلی در دانشکده های پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول تحصیل هستند.
حدود 130 هزار نفر جمعیت شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.
استان خراسان رضوی دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و مشهد و دو دانشکده پزشکی نیشابور و تربت جام است.

منبع ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد