تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

ما صادرات اقتصاد پویایی خواهیم داشت

همانطور که در مطلب قبلی قول داده بودم برای مباحث صادراتی هم صحبت کنم. قبل از این با یکی از مسئولین صحبت کرده بودم و قرار بود ایشان به من خبر بدهند که هنوز اطلاعی ندادند.درنتیجه این مطلب را نوشتم تا زودتر به نتیجه برسیم.
برای همه واضح و روشن است که در شرایط فعلی باید صادرات داشته باشیم. چرا که اقتصاد در رکودی عمیق فرو رفته و فعلا نشانه های واضحی دال بر عبور از رکود مشاهده نمی شود. در شرایطی که تقاضای داخلی به علل مختلف کاهش یافته است باید به سمت تقاضای خارجی برویم. در شرایط فعلی فقط صادرات می تواند ناجی اقتصاد باشد.  نقطه ی مثبت صادرات آن است که به نسبت قیمت ارز کالاهای داخلی با قیمت ارزانتری به دست خارجی ها می رسد و این خود برای اشتغال زایی مناسب است.
همچنین رویکرد شرکت برای صادرات آن است که اول باید چرخ کارخانه ها بچرخد تا بعد چرخ صادرکننده بچرخد. اول منافع تولید کنندگان تامین می شود و سپس منافع صادرکننده در کنار آن تامین می شود.
معمولا تاجران سعی می کند تا کالای صادراتی را با قیمت ارزان بخرند  و در جای دیگر بفروشند بدون اینکه طرفین همدیگر را بشناسند. اما در مورد صادرات، شرکت سروش بین الملل مدل جذاب و خاصی  دارد. ما در شهر دوشنبه یک نمایشگاه دائمی تولیدات و کالاهای ایرانی را داریم. در این بخش ابتدا کالا را برای نمایش دایمی در یک ویترین گذاشته تا تمامی بازدیدکنندگان اعم از افراد معمولی و یا تجار و یا سیاسیون آن را ببینند. بعد از انتخاب کالا توسط مشتریان؛ شرکت ابتدا نمونه کالا را می گیرد و به طرف خارجی نشان می دهد. طرف خارجی که در این قسمت یک فرد تاجیک است آن کالا را تایید می کند و سپس ما به کارخانه ابلاغ می کنیم و محصول را برای طرف خارجی تهیه می کنیم. قبل از فرستادن کالا با طرف ایرانی تسویه حساب می شود و سپس کالا به مقصد تاجیکستان بارگیری می شود. ضمن اینکه برخی از کالاها ممکن است از تاجیکستان به سمت روسیه بارگیری شوند.
یکی از نکات برجسته ی مجموعه ی ما بازاریابی برای کالاهای ایرانی در تاجیکستان است. با این روش علاوه بر اینکه محصول فروش می رود برای آن تبلیغ هم می شود.
نکته ی پایانی هم انکه تمام تولید کنندگان برای این کار دعوت هستند و اصلا میزان تولید مهم نیست. به عنوان مثال مدیریت مجموعه به مورد اینچنینی اشاره کرد که افرادی از طرف زرماکارون به شرکت آمدند و با احساس بزرگی و غرور می گفتند که ما مهم هستیم. اما جواب مدیریت جالب بود که گفت : "شما در اینجا زرماکارون هستید در تاجیکستان که کسی شما را نمی شناسد و اینقدر مهم نیستید!".
بنابراین از همه ی تولیدکنندگان می خواهم تا برای افزایش مجموعه شان با من تماس بگیرند و از این فرصت طلایی استفاده کنند.
با تشکر
روحی فر

09372806700

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد