تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
سه شنبه 3 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 7 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 23 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

آنچه که در شورای اداری گذشت

به گزارش مجله باران کویر؛ محمد علی نبی پورفرماندار گناباد در جلسه شورای اداری فرمانداری افزود: خوشبختانه مراسم ها به خوبی و با مشارکت مردم و مسئولین شهرستان اجرا شد؛ و هفته وقف با تاکید بر فرهنگ وقف تدوین و وتامین بخشیده شود ؛ با توجه به آمار اوقاف شهرستان گناباد بیش از  50 % املاک وقفی است؛ وقف بسیار ارزشمند است ،توجه و نگاه پدران مان نسبت به این موضوع مهم نشان داده شده است؛ و تاکید بر این است که ادارات و نهادها با گفت و گو در نظر گرفتن منافع وقف و... برنامه خود را اجرا شود و به چالش نیفتد.
وی به نکته ای اشاره نمود و گفت: همه اعضای شورای شهرستان باید به حوادث غیر مترقبه توجه داشته باشند، و مردم را آگاه نمایند، و دستگاه ها نیز باید وظایفشان را به نحو احسنت اجرا نمایند؛ که آسیب هایی که از این حوزه صورت می گیرد در صورت عدم رعایت بیشتر نیز خواهد شد.
محمد علی نبی پور خاطر نشان کرد: برای اولین بار در شهرستان برنامه ی گسترده ای برای معلولین در شب گذشته اجرا شد که بسیار ارزشمند بود؛ و باید به این قشر با ارزش توجه نمود. باید به این نکته توجه کرد که  حتما مجموعه ادارات و مجموعه نهاد ها در راستای فعالیت های خود باید معلولین را بکار گیرند؛ و به عنوان مسئول و کارگروه مناسب سازی فضا ها تاکید بر نهاد ها و ادارات نمود که آنهایی در حال انجام کارهای زیر سازی هستند حتما باید معلولین را در نظر بگیرند و معلولین بتوانند به تمام نقاط ادارات دسترسی داشته باشند و صرفاً نگاه دلسوزانه ملاک نیست؛ ما باید برای دغدغه آنها در خصوص اینکه به جامعه دسترسی داشته باشند باید طرح های مناسب سازی را پیاده نماییم.
فرماندار گناباد ادامه داد: روز دانشجو تنها روزی است که در تقویم به آن توجه شده است؛ و شهرستان گناباد بر اساس آمار حدود یک چهارم جمعیت را دانشجو تشکیل می دهند؛ در واقع باید فضایی برای دانشجویان ایجاد شود که کاهش نداشته باشد؛ بلکه باید این شهرستان با رفتار و ... دانشجویان را جذب نمایند؛ خوشبختانه جاذب نیز بوده است؛ اگر این گونه عمل شود دانشگاهها در آینده می توانند افراد بیشتری را جذب کنند و هرچه این دانشگاه رشد یابد در حوزه های مختلف این شهرستان نیز رشد می یابد.
وی گفت: جشن ملی قنات از بحث های پیش رو می باشد؛ با توجه به تغییرات میراث فرهنگی بر اساس برنامه ریزی که بوده است؛ از 25 آذر ماه به دی ماه منتقل خواهد شود و اگر شرایط آب و هوایی نامناسب بود احتمالاً به اسفند موکول خواهد شد؛ که هم از نظر آب و هوا مشکلات کمتر شود و هم در سطح ملی برگزار شود. نکته ای که در این باره مهم است اهداف بلند مدتی که در راستای این جشن است؛ مقصود اهداف این جشن برای افراد جامعه فرصتی برای ساخت و توسعه شهرستان فراهم سازد و ساخت و پتانسیل های این شهرستان و ... را شناساند. توسعه شهرستان تاکید بوده و هست که این فرصت، دریچه جدیدی برای کسب درآمد و جامعه شود. صنعت گردشگری یک موضوع پر اهمیت در دنیای امروز است، حتی بعضی ها گفته اند: درآمد حوزه گردشگری با بازار نفت رقابت می کند. احتمال دارد آسیب هایی نیز داشته باشد که با برنامه ریزی خواهد بود تا آسیب ها را حداقل رسانده شود؛ هر کس که به شهرستان می آید به بکر و پتانسیل های تاریخی و گردشگری و سلامت اظهار نموده که میتواند جذب کننده افراد به این شهرستان باشند.
وی ادامه داد: پروژه بیمارستان پروژه عظیمی هست که تا به حال 50000000000 تومان در آن هزینه شده است؛ مسئولین گذشته و حال و همه کمک نموده اند که این پروژه به بهره برداری رسانند. چند اداره ای که خدماتی تلاش نمایند در خصوص برق و.. کارهای خود را به انجام رسانند و تکمیل کنند که به بهره برداری برسد؛ البته در جلسه نیز تاکید شد که دولت بدنبال بهترین خدمات  را با توجه به مشکلاتی که هست، توزیع نماید.
وی با ابراز امیدواری در مورد نخصیص اعتبارات اظهار داشت: تاسیسات از تملک دارایی ها هنوز صفر است، بدلیل مشکلات اقتصادی و حجم کاری که دولت است؛  و در رابطه با رونق اقتصادی در شهرستان 13000000000 را جذب نموده است و این مجموعه هایی که در ستاد تسهیل بررسی شد و طی تلاش ها و کارها را به سرانجام رسانیده شد. اما شاید این رونق اقتصادی ملموس نباشد در این رونق اقتصادی شاید کارخانه هایی که به تعطیلی کشیده شده بود دوباره فعال شدند. با توجه به اشاره صحبت های معاون وزیر دولت تلاش می کند، که تا پایان دوره اول دولت، حدود 9000 تخت بیمارستانی به سیستم اضافه می شود؛ که هزینه سنگینی را بکار می برد.
فرمااندار گناباد خاظر نشان کرد: ایران در فضای سیاسی در بحث اپک به موفقیت های خوبی دست پیدا کرد؛ در عین حال که تولید اوپک کم شد ولی تولید ایران افزایش یافت؛ این موفقیت در رونق کشور بسیار موثر است؛ هر چند اقداماتی که استکبار جهانی در راستای زمین گیر کردن این نظام را دارد کم نیست.
حجه السلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد با اشاره به تقوا و حضور خدا در کارها گفت: تا جایی که می توانید تلاش را برای انجام وظیفه های فردی و اجتماعی و...متمرکز نمایید؛ همه بندگان وظبفه آگاهی و کمک به خلق را دارند؛ ودر کارها درستکار باشید بنا به دلایلی درستکاری بزرگترین موهبت است.
وی با اشاره به وام ها بانک ها و مشکلات مردم افزود: کارکنان بانک ها به وضعیت زندگی مردم توجه نموده و با پرداخت وام های ازدواج تکیلف شرعی خود را ایفا کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد