تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: معلولیت محدودیت نیست

به گزارش مجله باران کویر؛ محمد علی نبی پور فرماندار گناباد در همایش معلولین که در دانشگاه آزاد برگزار شده بود گفت: معلولین در کار و تلاش الگوی افرادی که سالم هستند.در طول تاریخ هم این نشان داده شده است اگر می گویند معلولین محدودیت نیست نه یک شعار است بلکه واقعیتی است که در دنیای امروز ما مشاهده می کنیم. در طول تاریخ هم افرادی که به انواع مختلف معلولیتی داشتند؛ نشان دادن معلولیت در برابر اراده سهمگین انسان هیچ محدودیتی را نمی تواند ایجاد کند.
وی با اشاره به افراد موفق دنیا از قبیل استیون هاپکینز گفت: همه این افراد نشانه و نمونه ای از این موضوع هستند که معلولیت محدودیت نیست. شاید همان طور که در صحبت ها مطرح شد من و امثال من که معلول نیستیم ذهنمان و تفکرمان معلول است که این ذهنیت برای ما ایجاد می شود که فرد معلول محدود است و نمی تواند مانند دیگران کار کند.
فرماندار گناباد بیان داشت: بله یکسری از مشکلات به وجود می آید هر یک از اعضای بدن انسان یک وظیفه ای دارد؛ احتمال دارد که آن زمانی که آن وظیفه را بخوبی نمی تواند انجام دهد برای انسان یکسری محدودیت کوچک ایجاد شود؛ و این خداوند این قدرت و توانایی را به انسان ها داده و می دهد؛ که بتواند برآن محدودیتی که ایجاد شده است غلبه کند.
وی با اشاره قدرت و تاثیر کلیپ نیک در شبکه مستند و اجرای گروه نمایش افزود: تاثیر این فعالیت و کار معلوین بیشتر است و باید طرز نگاه ها عوض شود. همه مسئولین و موظف هستند بر طبق قوانین و مقرراتی که در حمایت از معلولین است اقداماتی را انجام دهد،کوتاهی زیادی شده است. ما قانون برای حمایت از معلولین نیز نداریم. دولت یازدهم الخصوص در این حوزه قانونی که 10 سال گرد و خاک می خورد به برنامه تبدیل کرد و قانون جامع حمایت از معلولین و این قانون را به برنامه تبدیل کرد؛ و در دست اجرا است.
نبی پور اعلام داشت: یکی از مهمترین نکاتی که این دولت به آن توجه کرده تاکید بر پیشگیری است ؛ اقدام برای پیشگیری از معلولیت وظیفه  همه ما است؛ که به معلولین کمک کنیم ولی به نظر من مهمتر این است که ما از ایجاد معلولیت جلو گیری کنیم؛ اگر آمار را نگاه نمایید یک میلیارد معلولی که در دنیا وجود دارد شاید بیش از 60 % این انسان ها در کشور های توسعه نیافته هستند.
وی خاطر نشان کرد: ما باید توجه کنیم به اینکه از معلولیت جلوگیری کنیم. در دولت یازدهم به این موضوع مهم غربالگری ژنتیکی توجه ویژه ای شده است؛ و بحث غربالگری تنبلی چشم در موضوع غربالگری ژنتیکی و مباحث مختلف در این حوزه دولت ورود پیدا کرده است. این وظیفه ما است که در مرحله اول پیشگیری کنیم از معلولیتی که ایجاد شود اما بالاتر از معلولیت ژنتیکی در جامعه ما خود شما هم می دانید آمار تصادفات بالا است و این مبحث مشکلاتی را در حوزه معلولین سالانه به وجود آورده است.
وی ادامه داد: وظیفه همه ما است که تلاش کنیم برای اینکه محیطی را ایجاد کنیم که معلولین بتوانند مثل بقیه زندگی کنند. موضوع مناسب سازی نیز در شهرستان با جدیت پیگیر هستیم و به شدت هم معتقد به این موضوع هستم و حق می دهم. در بسیاری از جلسات شورای ترافیک به این موضوع توجه کردیم وقبل از مسذولین بهزیستی کارهایی صورت گرفته است ولی این کارها کم است. و تقاضا نمود از شورا ها و...و تاکید نمود که کمک کنید به بهسازی محیط معلولینی که توانایی فعالیت دارند ما ایجاد محدودیت برایشان نکنیم. بسیاری از ادارات و نهادها هم متاسفانه آن مناسب سازی را ندارند که باید تلاش شود البته یکسری محدودیت مالی وجود دارد و اگر اقدامی نشده نه بخاطر بی توجهی است بلکه برای مشکلات مالی است هر چند بهانه درستی نیست.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد