تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
سه شنبه 3 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 7 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 23 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

چرا معضل اعتیاد در جامعه ما حل نمی‌شود؟!

علیرضا ایزدپور  اظهار کرد: اعتیاد، علل جسمی‌، روانی و اجتماعی مختلفی دارد ولی ما در ایران، تمرکزمان تنها روی علل جسمی است و لذا به درمان‌هایی مثل سم‌زدایی روی آوردیم.

این در حالی است که در درمان این آسیب اجتماعی، مداخلات اجتماعی و روانی را نادیده گرفته یا مشکل خانواده و اشتغال فرد معتاد را حل نکرده‌ایم.
به گزارش تیک، مدیرکل بهزیستی استان سمنان از اعتیاد و طلاق به‌عنوان جدی‌ترین و بیشترین آسیب‌های کشور و به تبع آن استان سمنان نام برد و گفت: این آسیب‌ها از سال 87 سیر صعودی گرفته است همچنان‌که در حال حاضر متاسفانه اعتیاد زنان به سمت دو رقمی شدن می‌رود.
وی از آسیب‌هایی که در بستر خانواده‌ها روی می‌دهد به عنوان بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی نام برد و خاطرنشان کرد: این آسیب‌ها شامل همسر آزاری، کودک‌آزاری‌، معلول‌آزاری و سالمند آزاری و... است که متاسفانه به درستی منعکس نمی‌شود اما آمار قابل توجهی در جامعه به خود اختصاص می‌دهند.
این جامعه‌شناس با اشاره به دلایل و چرایی بسیاری از خشونت‌های خانگی در جامعه ایرانی، گفت: علت بسیاری از خشونت‌های خانگی و کتک کاری‌ها عدم ارتباط و تعامل صحیح در بستر خانواده است.
وی با بیان اینکه آمار اعتیاد در زنان در 10 سال گذشته از سه درصد به هشت درصد رسیده گفت: امروزه به علت صنعتی شدن جوامع و شهرنشینی و گسترش ارتباطات اجتماعی میزان اعتیاد در بین خانم‌ها رو به فزونی است.
ایزدپور با اشاره به نقش آسیب‌های اجتماعی در شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی دیگر، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی هیچ وقت تک علتی نیستند بلکه مجموعه‌ای از علل در بوجود آمدن انها موثر است، مانند اعتیاد که می‌تواند باعث روی آوردن افراد به سرقت نیز شود یا سارق مرتکب قتل نیز شود یا علت‌های مختلف که سبب طلاق می‌شوند و طلاق موجب کودک آزاری می‌شود یا فرد بیکاری که به سمت اعتیاد روی می‌آورد و فردی که کار دارد معتاد می‌شود و کارش را از دست می‌دهد.
استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه سمنان افزود: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی حتما باید به این شبکه علی و مجموعه علل توجه شود .

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد