تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

اشتغال، مهمترین مشکل معلولان گناباد

به گزارش مجله باران کویر؛ محمد علی نبی پور در نشست خبری با خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این جلسه،

اولاً، جامعه را نسبت به جامعه معلولین و مسائلی که پیرامون این حوزه است، حساس تر شوند؛ دوماً، اقدامات خوبی که سازمان بهزیستی انجام می دهد؛ به نهادهایی که به نوعی وابسته به این مجموعه می باشد و به مردم بیشتر شناسانده شوند؛ و علاوه بر آن مباحثی مربوط به بهزیستی در حوزه آسیب های اجتماعی؛ که یکی از مباحث و دغدغه های همه مقامات کشوری است؛ در کنار این مباحث مطرح خواهد شد.
وی با اشاره به چند نکته از عملکرد دولت در خصوص معلولین بیان داشت: دولت 11 در بحث معلولیت تاکید بر تجدید اسناد بالا دستی دارد؛ به همین خاطر نیز بحث لایحه جامع حمایت با اصلاحات دوباره فرستاده شد که آن نیز با مشکلاتی روبرو شده است.   
وی اظهار کرد: هیأت وزیران مصوبه ای را در خصوص مناسب سازی داشتند؛ بعد از تصویب به سازمان ها ونهاد ها ابلاغ شده است؛ و برای تشکیل هماهنگی شورای معلولین را در این حوزه اقداماتی صورت گرفته است. در دولت یازدهم بودجه در حوزه توانبخشی2.5 برابر بوده است، به خصوص در بحث تجهیزات تخصیص داده شده است.
وی گفت: در بحث مسکن  77000 واحد مسکونی به معلولین اختصاص داده شده است؛ که در نیمه اول سال حدود 70000مسکن آماده واگذار شده و نیز خواهد شد؛ که تا پایان سال 77000 واحد مسکونی در سطح کشور توسط دولت ارائه خواهد شد.
در بحث اشتغال زایی نیز دولت بطور جدی پیگیر است، و بنا به هدف گذاری سالانه 60000 به معلولین اختصاص خواهد گرفت؛ ولی اقدامات هدف گذاری تا 40000 اشتغال زایی صورت گرفته خواهد شد؛ ولی به گفته وزیر بر طبق آمار احتمالاً بالاتر از 40000نیز خواهد رسید.
وی به نکاتی در این زمینه تاکید نمود، و اظهار داشت: بحث پیشگیری از معلولیت است؛ این در حالی است که همه اقدامات صورت گرفته شده هنگامی که کسی به آمار معلولین ما اضافه شده است؛ زمانی می توان موفق بود،که از افرادی که می خواهند معلول شوند از آنها پیشگیری شود. برطبق آمار سازمان ملل حدود 1000000000 معلول وجود دارند؛ که بیش از 60 % آن در کشور های درحال توسعه هستند؛ و باید در جامعه بحث پیشگیری را که اشاره شد، ارجح قرار داد. آمار غربالگری چشم و غربالگری ژنتیکی در کشور به طور کلی 2850000 غربالگری انجام شده است و بیش از 3000000 در حوزه تنبلی چشم بوده است و اینها توجه دولت به بحث پیشگیری را می رساند؛ همه ما باید به سمت پیشگیری جهت داده شویم به خصوص رسانه، که مردم به آن سمت و سو سوق دهند؛ و به جای چه اقداماتی برای معلولین صورت گرفته شود باید گفت، چه مقدار پیشگیری صورت گرفته شده است.
وی با ابراز رضایت از عمکرد بهزیستی گفت: خدمات بهزیستی گناباد در کل خراسان رضوی به نسبت بالاتر است. دولت یازدهم در سیاست خود با تاکید به وزارت گفته است ما نمی خواهیم به سمتی حرکت شود، که سالمندی منجر به ناتوانی شود؛ و نهایتاً سازمان های حمایتی بخواهند به عنوان معلول از سازمان حمایت نمایند. متاسفانه در شهرستان گناباد بنابه مهاجرت و... سطح پیران این شهرستان افزایش یافته است؛ قطعاً حریم های حمایتی برای اینها در سطح جامعه برای خانواده و دولت افزایش یافته است؛ و با توجه به این نکته که خانواده ها عنایت به سالمندان داشته باشند و حمایت خود را مثل گذشته از اینها داشته باشند.
فرماندار شهرستان گناباد با تاکید بر توان بخشی،باید بتوان تعداد معلولین را کم کرد، و اقداماتی را برای توانمندی این افراد صورت گیرد؛ متأسفانه در شهرستان قانون 3 % اجرا نمی شود هر چند ادارات و نهادهای وابسته به مرکز هستند و بکارگیری و استخدام از سوی مراکز استان صورت می گیرد؛ امّا فرماندار نیز برای عدم پذیرش آنها در استخدامی انتقاد کرد؛ و گفت: « باید این اعتماد نیز به معلولین داشت و آنها را بکار گرفت».

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد