تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: هیچ انسانی حق تعرض به حریم وقف و موقوفات را ندارد

به گزارش مجله باران کویر؛ فرماندار گناباد گفت: هیچ انسانی نباید به خود اجازه دهد به حریم وقف و موقوفات تعرض کند.

 منطقه خراسان، محمدعلی نبی‌پور در همایش یاوران وقف که در محل مسجد جامع قدیم گناباد برگزار شد، با بیان اینکه وقف، یکی از مهمترین اصولی که در بطن اسلام است، اظهار کرد: وقف یکی از مهمترین نکاتی است که بنیاد و محور آن با هدف ایجاد عدالت اجتماعی شکل گرفته است.
وی ادامه داد: در تمام ادیان وقف وجود داشته و مربوط به دین اسلام تنها نیست ، اما در دین اسلام به آن توجه ویژه‌ای شده است.
نبی‌پور  با بیان اینکه در جامعه ما به همت واقفان اقدامات بزرگی انجام می‌شود و نتایج آن وقف‌ها در جامعه مشاهده می‌گردد، تصریح کرد: آثار و برکات وقف در جامعه محدود به زمان و مکان وقف شده نبوده و تمامی آحاد جامعه از این موقوفات بهره‌‌مند می‌‌شوند، لذا یکی از علل اصلی رشد اسلام در ابعاد مختلف موقوفات بوده است که در راه ترویج اسلام هزینه می‌‌شود.
فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: اگر امروز بعد از گذشت 14 قرن مکتب امام حسین (ع) زنده مانده و هر سال زایش بیشتری به نسبت سال قبل داشته، به دلیل همین موقوفاتی است که در این راه هزینه می‌شود.
نبی‌پور با بیان اینکه بسیاری از موقوفات عامل رشد و توسعه گناباد است، عنوان ‌کرد: اگر به نیت واقفین توجه شده و وقف به نحواحسن هزینه شود، بی‌شک تمامی موقوفات موجبات پیشرفت و رشد و توسعه جامعه را بوجود می‌آورد.
در ادامه حجت‌السلام و المسلمین حسن صادقی‌‌نسب امام ‌جمعه گناباد نیز با اشاره به اینکه احسان و نیکوکاری و وقف یکی از اعمالی که در قرآن‌‌کریم به آن فراوان اشاره شده است، اظهار کرد: افرادی که این سنت حسنه را انجام می ‌دهند، عزیزترین اموال خود را در راه خدا و برای مساجد، قرآن، مجالس عزاداری، اعیاد و کارهای خیر اهدا می‌‌کنند.
وی همچنین گفت: وقف باقیات الصالحات معنوی برای تشویق افراد جامعه بویژه جوانان و نوجوانان به برنامه‌‌های مذهبی و دینی بوده و در شرایط کنونی کشور و هجوم فرهنگی دشمنان، وقف ‌کردن برای ترویج مسائل دینی در بین دانش ‌آموزان و دانشجویان ضروری است.
صادقی‌نسب اقدام واقفین را در هدایت نسل ‌های بعد مهم ارزیابی کرد و افزود: گناهان واقفین با وقف کردن اموالشان، آمرزیده شده و خداوند اموال آن‌ها را به دلیل کار حسنه وقف زیادتر می‌‌کند.
در پایان این همایش، از ۳۰ نفر از افرادی که در زمینه وقف فعالیت و همکاری داشته‌اند، تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد