تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

گردهمایی واقفین شاهد وایثارگر در گناباد

به گزارش مجله باران کویر؛ حامدزاده رییس بنیاد شهید گناباد در گردهمایی واقفین شاهد وایثارگر که در بنیاد شهید شهرستان برگزار شده بود؛ گفت:

جلسه تجلیل از واقفان بنیاد شهید فتح بابی برای قدمی در راستای این سنت حسنه برداشته شود؛ که هدف ایثار و شهادت را گسترش می دهد.

وی گفت: صدقه کار ارزشمندی است که شاید در قرآن مستقیما به آن اشاره نشده باشد؛ و مورد قبول مسلمانان می باشد. شهدا با حضور خود در جبهه حق علیه باطل کارهای بزرگی را انجام داده اند؛ از جمله زندگی خود برای آبیاری نهال اسلام و انقلاب وقف نمودند؛ و امروز نیز از برکات آن کار ارزشمند استفاده می شود.

وی با اشاره به پیشگامی خانواده شهدا در امور وقف، گفت: با توجه به تلاش خانواده شهدا برای یاد شهدا زنده نگهدارند، لذا خانواده های شهدا را در راستای ترویج فرهنگ شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، وقفیاتی را نیز صورت گیرد. امروز ما هستیم؛ اما برای زنده نگهداشتن یاد شهید و دلاور مردی ها آنها وقف هایی انجام شود؛ این حرکت ماندگار خواهد بود.

رییس بنیاد شهید گناباد ادامه داد: خانواده معظم شهدا در کنار مسئولین و آحاد مردم علاوه بر فرهنگ وقف را گسترش داده شود؛ خانواده شهدا تلاش نمایند؛ جهت حرکت موقوفات را در این راستا زنده نگهداشتن یاد شهدا و یادواره شهدا که همان ترویج ایثار و شهادت باشد.

سعید غیرتمند رییس اداره اوقاف گناباد ضمن بیان احادیث و تاریخ پیشینیان افزود: انسان میل به جاودانگی دارد؛ و باتوجه به حدیث پیامبر« انسان وقتی که فوت کرد سه چیز با خود می برد: اموال، فرزند صالح، اعمال

وی با شاره به حدیث پیامبر اظهار داشت: خانواده شهدا می تواند هر سه مصداق را داشته باشد؛ می توان با وقف کردن سنت حسنه را بجا آورد؛ لذا برای شما هر سه مورد مصداق است؛ اولین نکته که فرزند صالح است ؛ خانواده شهدا دارند، لذا صدقه جاریه نیز برای ماندگاری نام صورت گیرئ، که با وقف هایی صورت می پذیرد؛ و سنت حسنه آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می باشد.

وی گفت: میدانید زنده نگهداشتن یاد شهدا تنها وقف نیست، لذا با برنامه هایی جانبی صورت می گیرد، بلکه با وقف مکان هایی را برای درآمد آن در این مسیر در نظر گرفت؛ که با وقف مشارکتی می توان برای ایثار و شهادت مکانی را اختصاص داد و درآمد حاصل آنرا برای ترویج ایثار و شهادت باشد.

وی با پیشنهاد وقف مشارکتی، اذعان داشت: خانواده شهید ارزش آنها بالاتر از این است که برای هر مراسمی برای فرزندان شهید دستمان دراز شود؛ برای همین مورد اقداماتی برای وقف صورت بگیرد؛ و موقوفات را در اداره اوقاف ثبت نمایید؛ در بعضی از جاها تعارضاتی صورت گرفته است؛ این در حالی است حدود 12000 متر زمین موقوفه در دست افرادی بوده است؛ که مستأجر موقوفه نبوده اند؛ و زمین در اختیار خود داشته و اجاره ای را در قبال آن پرداخت نکرده اند؛ که از آنها خلعیت و کارهای قانونی آن صورت گرفت؛ که برای همان نیت واقف هزینه شود؛ و اقدامات زیادی در این زمینه صورت گرفته است و 17 پرونده در دادگاه تاکنون تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: دیگر نیت قدیم نیست و مانند آنها به موقوفات نگاه نمی کنند؛ و می خواهند زمین را در اختیار خود قرار دهند، و بدین منظور تشکیل پرونده انجام می شود؛ لذا باید ذهنیت نسبت به اداره اوقاف از بین برود؛ متاسفانه در بعضی از قسمت ها مشاهده شده است، بنا به سلیقه، آن موقوفه را در جهت نیات وقف شونده استفاده نمی نمایند، اداره اوقاف برای ممانعت از این کار اقداماتی و را در جهت اجرای نیت واقف انجام داده است؛ و به نیات واقف عمل می نمایید.

غیرتمند بیان داشت: به افراد مختلف در این راه آگاهی داده شود؛ موقوفات بیش از 700 نوع نیت در کل کشور دارد؛ مانند آقایی که وقف تبیین شعار سال مقام معظم رهبری نموده است و نیز وقفی که در گناباد با عنوان گوشت گربه در گناباد وجود دارد. این سنت حسنه و ایثار وشهادتی که فرزندان شما نمونه بازر این ایثار هستند؛ موقوفاتی را برای خود یا آنها ایجاد و در اداره اوقاف گناباد به ثبت برسانید.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد