تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

گردهمایی بزرگ بسیجیان گناباد

به گزارش مجله باران کویر؛ سرهنگ پاسدار علی ابراهیم زاده در همایش بسیجیان مدافع حرم گناباد که در محل مصلی امام خمینی(ره) شهرستان برگزار شد،

ضمن گرامی داشت هفته بسیج گفت: یکی از الطاف خداوند 5 آذر  1358است؛ که به فرموده امام راحل (ره) بسیج مستضعفین تشکیل گردید. کسانی که در 8 سال دفاع مقدس و سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت؛ ایثار، فداکاری و از جان و مال خود گذشت، بسیجیان بودند.
وی بیان داشت: بسیجیان بعد از جنگ دفاع مقدس در تمام عرصه های اجتماعی ، فرهنگی، اقتصادی حضور داشتند؛ و هر جا کاری به بسیج محول گردید، به نحو احسنت انجام شد. امروز با انقلابی گری و اقدای جامعه، شاهد همایش بزرگ مدافعان حرم بسیجیان شهرستان گنایاد هستیم؛ که در   95/8/30 شاهد اجرای آن بوده ایم؛ امسال 141 برنامه حرکت بزرگ، توسط بسیجیان در حال اجرا است.
علی ابراهیم زاده به طور خلاصه برنامه ها را اعلام نمود: برنامه اول در 95/8/30 که به سوی کربلای معلا اجرا شد، برنامه همایش جا ماندگان از اربعین امام حسین (ع)، از گناباد تا کاخک، که بیش از 4000 برادر و خواهر در این همایش حضور داشتند.
وی افزود : 3 سال گذشته مقام معظم رهبری مدال افتخاری با عنوان پرچم داران بصیرت به بیسجیان اعطا نمودند. بیش از 19 برنامه دهه فجر نهضت روشنگری در سطح پایگاههای مقاومت در حال برنامه ریزی و اجرا است.    

حجت الاسلام سید هاشم موسوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه گناباد افزود: زمان جاهلیت اعراب، هنگام جهل و استکبار آن زمان و ابرقدرت های شرق (ایران) و غرب(امپراتوری روم)، که عرصه جاهلیت قبل از اسلام یاد می شود؛ در این شرایط انقلاب آن حضرت، انقلاب فرهنگی و بزرگترین ماموریت پیامبراکرم (ص) است؛ هدف قرار دادن مسائل فرهنگی و تغییر باورها و ارزش های دینی در جامعه بود. هنر پیامبر اکرم تلاش نمود، که از افراد دوران جاهلیت، انسانهایی با اخلاق وسیره نبوی و با روحیه شهادت طلبی و ایثار ساخت؛ که در راه اسلام به مبارزه با کفر و طاغوت پرداختند.
وی بیان داشت: بزرگترین کار پیامبر اکرم (ص) کار سازی، انسان سازی و هدایت انسان ها بود. امام خمینی(ره) در تشکیل انقلاب اسلامی از انقلاب پیامبر گرامی اسلام الگوبرداری کرده است؛ که در انقلاب اسلامی ایران، انقلاب فرهنگی را نهادینه نمود؛ در این راستا امام برای کادرسازی انقلاب بسیج مستضعفین را تاسیس نمود و با روحیه  فداکاری، شهادت طلبی و انقلابی گری، دفاع از مظلومان بسیج، مفاهیم جدیدی را وارد انقلاب کرد.
وی اذعان کرد: امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج فرهنگ استکبار ستیزی را در مردم یادآوری کرد و با تشکیل بسیج یک شبکه اجتماعی وسیعی در کشور شکل گرفت؛ و در سراسر جامعه فرهنگ بسیجی رسوخ پیدا کرد؛ و علاوه بر آن امروز شاهد جهانی شدن فرهنگ بسیج هستیم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد خدا محوری را یکی از مؤلفه ها و اندیشه های والای تفکر بسیجی عنوان و خاطرنشان کرد: آن چیزی که اسلام را در عرصه های خطر یاری می کند، خدا محوری و حرکت در مسیر رضای خداوند می باشد که بسیجیان از این مولفه برخوردار بوده و سبب قدرتمندی دنیای اسلام شده است.
موسوی ولایت مداری را از دیگر اندیشه های تفکر بسیجی برشمرد و افزود: بسیجیان از سربازان مطیع ولایت در جامعه می باشند چرا که آنها سوابق تلخ تاریخی عدم تبعیت از ولی زمان را در اذهان خود دارند و همواره ولایت مدار می باشند.
وی با انتقاد از تفکرات برخی از افراد که در مسیر حق و باطل قرار دارند، اذعان کرد: بسیجیان براساس ولایت مداریشان، در بین حق و باطل مسیری نمی بینند و معتقد به شفاف بودن مواضع در برابر حق و باطل هستند.
موسوی اذعان داشت: متاسفانه این تفکر بسیجی سبب شده است که گاهی افراد به نیروهای بسیجی و انقلابی را مورد هدف توهین های خود قرار دهند و آنها را انقلابی نما خوانند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد عدم سازش در برابر دشمن را از دیگر ویژگی های تفکر بسیجی بیان و تصریح کرد: برخی از افراد در درون کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در برابر ولایت ایستادگی کرده اند و فرهنگ استکبارستیزی ملت ایران را زیر سوال برده اند اما بسیج در برابر دشمنان اهل سازش و انفعال نیست.
موسوی افزود: براساس همین تفکر برخی افراد در حال تطهیرسازی چهره دشمن در اذهان ملت ایران هستند و ایستادگی در برابر استکبارجهانی بویژه آمریکای جنایت کار را مورد سوال قرار می دهند و انها را تندرو و افراطی قلمداد می کنند اما آنها باید بدانند ملت ایران هیچ زمانی جنایات آمریکا علیه کشور را فراموش نمی کنند.
وی خاطرنشان کرد: اسلام رحمانی واژه ای خوب است اما رحمانیت اسلام براساس آیات قران کریم و روایات شامل دشمنان که علیه مسلمان ظلم و جنایت انجام داده اند، نمی شود و براساس همین دیدگاه علی رغم اینکه پیامبر اسلام در برابر مظلومان پیامبر رحمت و مهربانی بود با ظالمان غضب و دشمنی داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد