تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

سند توسعه شهرستان باید در راس امور قرار گیرد

مجله باران کویر، محمد علی نبی پور فرماندار گناباد، درباره نقش سند توسعه شهرستان، گفت: نقش سند توسعه نکته خیلی مهم است؛

این سند صرفا یک نوشته برای گنجه داخل کتابخانه ها و اتاق های مدیران نیست، بلکه یک الگو و مسیرحرکت، برای توسعه شهرستان است؛ و مدیران باید حتما مطالعه نمایند و علاوه بر مطالعه باید در این مسیر قدم بردارند. به عنوان مثال هنگامی که صنعت را اولویت یک در نظر گرفته می شود؛ به این معنی است که تمام حوزه های شهرستان در واقع باید به دنبال این باشند که حوزه صنعت را تقویت نمایند؛ و یا بلعکس اگر در مباحث بحرانی و یا مشکلات و...ما با اولویت هایی که تایید می شود صرفاً تایید روی کاغذ نیست اینها مباحثی است که ما به عنوان مجری باید همیشه الگوی خود قرار دهیم و نصب العین، برای حرکت و توسعه منطقه باشد.
وی افزود: این را باید جدی گرفت، چرا که بر اساس این سند توسعه در استان اولویت ها را برای آینده ما تعیین خواهد نمود.
مباحثی که در سند قبلی آمده است، در حال حاضر اولویت ها و مشکلات شهرستان نیز تغییر نموده است، به همین خاطر باید داستان سند توسعه را جدی گرفت و به آن توجه نمود.
فرماندار گناباد عنوان داشت: هر اقدامی که در راستای غنی سازی و پر بارتر شدن این سند برداشته شود؛ برای نسل بعد ارزشمند خواهد بود. امّا این سند توسعه در مسیر حرکت وجود خواهد داشت؛ در نتیجه باید توجه داشت تبیین سند یکی از موضوعات پر اهمیت است. امروز نیز طی برگزاری چند جلسه به صورت کارشناسی پیرامون سند توسعه تاکنون برگزار شده است، و در جلسه تخصصی تر این سند پیشنهادی به استان ارسال و از سوی استان نیز تصویب خواهد شد؛ و پس از تصویب شورای برنامه ریزی استان  به عنوان سندی که در بودجه ریزی این شهرستان نقش دارد، بکار برده خواهد شد.
وی اظهار داشت: سند توسعه برطبق الگوی کشورهای پیشرفته برنامه توسعه همیشه به صورت کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت مشخص شده است؛ بر همین اساس نیز برنامه ها و زیر مجموعه ها این برنامه های اصلی باید از اسناد رسمی تبعیت کنند؛ سند توسعه ملی در سطح استانی و ملی و شهرستانی وجود دارد. اولویت های هر منطقه و اصلی محل  از لحاظ اقلیمی و چه از هر منظر دیگری باید در اسناد بالا دستی دیده شود و سند توسعه شهرستان نیز از اسناد بالا دستی است. تمام نهاد ها و  ادارات بر طبق آن برنامه ریزی خود را داشته و می نمایند.
اداراتی که پیشنهاد دادن از آنها تشکر نمود و جمع بندی در جلسه نهایی خواهد بود؛ که برای آیندگان یک سند مورد توجه باشد؛ و طی بررسی اعداد و ارقام آماری این سند پیرامون نقاط قوت ، ضعف و فرصت ها و تهدیدات نوشته شده و نشده آن را در این سند پرداختند. قرار شد، برای بررسی بیشتر به جلسه بعد موکول گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد