تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: کاروان پیاده اربعین حسینی بزرگترین همایش شیعه و اسلام است

به گزارش خبرنگار مجله باران کویر؛ محمد علی نبی پور فرماندار گناباد با اشاره به ایام محرم و صفر افزود: با توجه به اینکه بعد از پیاده روی اربعین حسینی، حرکت کاروان های پیاده به سمت مشهد؛ شاید بزرگترین همایشی باشد، که شیعه در این ایام برگزار می کند؛ جایگاه و ارزشی بسیار مهمی دارد؛ همه ما و... حتی خیرین با هم افزایی و پشتیبانی، مشکل را در فرایندی که مردم انجام می دهند به حداقل رساند؛ و به همین دلیل نشستهایی در استان و شهرستان ایجاد می گردد.
وی اظهار نمود : همه ما باید هماهنگی داشته باشیم؛ که اقدام مردم با آرامش خاطر صورت بگیرد. قطعا در این حرکت هر معضل که صورت گیرد نه تنها در پیشگاه خدا بلکه در سیستم اداری با مسئولیتی که دارا هستیم باید پاسخگو باشیم.
وبه همین دلیل از وظیفه مسئولین و همه می باشد، که از امکانات اداری و بیت المال، این مواقع که در راستای هدف نظام و حرکت اهل بیت می باشد، قدم برداشته شود؛ و نباید هیچ مدیری در این خصوص کم کاری نماید؛ هیچ دلیل خاصی وجود ندارد؛ و نباید برای زائرین و حتی یک زائر مشکلی منجر گردد.
وی با تاکید بر همه امکانات رفاهی ادارات و نهادها باید در صورت لزوم در اختیار زائرین قرار داده شود؛ گفت: زائر و کاروان پیاده آن مسیر را با برنامه ریزی می پیمایند؛ حتی بعضی ها نیز بر این اعتقاد می باشند، که باید این موضوع را دولتی نموده، این حرکت خود جوش مردمی واقعیتی است؛ و سیستم دولتی و مسئولین مربوطه نیز به این سمت نمی رود که این حرکت خود جوش را دولتی نمایند، امّا باید از این حرکت خود جوش حمایت نمود.
باید ما به عنوان متولیان از این امر  حمایت و پشتیبانی نماییم. قطعا اگر ساختار خودجوش برای امام حسین(ع) شکل گرفته است اگر دولتی می شد هیچگاه شکل نمی گرفت.
فرماندار گناباد عنوان نمود: اگر مسئولین و دولت مردان در این امر دخیل شده اند برای مسئولیت و جلوگیری از بحث انحرافاتی که به قصد آسیب زدن شکل می گیرد است.
وی گفت: وظیفه همه ی ما در کمک، حمایت و مساعدت وهیئت می باشد یعنی فرایند ما باید مانند افرادی که در بن بست هستند در چارچوب مربوطه کمک نمایند. به همین دلیل همه ادارات شهرستان در همه زمینه ها باید اقدامات لازم را داشته باشد و در این مسیر نیز همچون کاروان پیاده کربلا، خیرین کمک خواهند نمود؛ در این مورد دو بحث وجود دارد: یکی پیاده روی مردم شهرستان به کاخک در سومین سالی ست، که شکل می گیرد و کار بزرگ وارزشمندی است .
وی با تشریح نمود: نمی توان برای تجمع بزرگ در اجرای مراسم کاخک برنامه ریزی نمود ولی باید این مسیر را آب پاشی و تیغ زده شود؛ و این کار را با شهرداری کاخک هماهنگ شود.
 وی با تاکید به حضور نیروی انتظامی در حمایت و حفاظت از مردم در این مسیر باید اقدامات را در نظر گرفته شود؛ گفت: مبحث دوم پیاده روی از گناباد به مشهد می باشد که در این مورد از استان نیز تاکید شده است که با هماهنگی فیض آباد موکب برای اسکان گذاشته شود؛ و در کویر پارک اسکانی برپا خواهد شد؛ نظافت و آب و نگهداری و پذیرایی... نیز در این مکان صورت خواهد گرفت و باید دانشگاههای شهرستان به صورت لجستیک، شبانه برای حمایت از کاروان پیاده که نیاز به کمک دارند امکانات واقدامات لازم برای کمک در این ایام فراهم نمایند؛ و همچنین هلال احمر نیز باید پوشش لازم را برای مقابله با خطرات احتمالی جهت کمک و همکاری با فوریتها فراهم نمایند.
همه ما موظف هستیم در طول این ایام کمک نماییم و همچنین ادارات موظف به ارائه آمار اسکان به اداره میراث فرهنگی می باشند.
سال 1394 جمعیت حدود 2500 نفر در راهپیمایی گناباد کاخک شرکت کرده اند و امسال از ساعت 6 روز اربعین حسینی مراسم پیاده روی از گناباد به کاخک با شروع زیارت عاشورا از میدان فردوس درهمراه با تدارکاتی در مسیر برگزار خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (نسيم)

    به نام خداي محمد (ص)
    با سلام
    کاش به گونه اي برنامه ريزي صورت بگيره که در تمام طول سال پياده روي کاخک پابرجا باشه.
    با تشکر