تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تکریم ایتام با رویکرد عدالت محوری و توانمندسازی محرومان شهرستان گناباد

فرماندار گناباد افزود: احسان و نیکو کاری در دنیا یک خصلت انسانی است هر چند دین مبین اسلام بسیار تاکید نموده است و برطبق آیات قرآن: نیکوکار واقعی کسی است که از چیزهایی که دوست دارد انفاق نماید.
 انسان زمانی که از هر علایق مادی و روحی و جسمی و ... که بگذرد؛ که به نفع کسی دیگر باشد  ارزش محسوب می شود؛ این ارزش نه تنها درپیشگاه خداوند بلکه در ذات طبیعت نیز نهاده است، که ارزش بالایی دارد.
وی گفت: هدف از احسان و نیکوکاری به دو نکته اشاره دارد: نکته اول ایجاد عدالت در جهان و دنیا است. وقتی که قدرت و ثروتی که دارند به محرومین کمک شود نشان از عدالت است و خدا نیز به انفاق و نیکوکاری تاکید دارد. نکته دوم که در اسلام نیز به آن توجه شده است؛ اگر تبسمی به محرومی آورده شود این بسیار ارزشمند است.
فرماندار گناباد افزود: هنگامی که مشاهده می شود که در این منطقه با محرومیت جدی مردم روبرو هستند یک قسمت قهر طبیعت می باشد. این منطقه از قدیم از نظر جغرافیایی در موقعیتی قرار داشته است که زندگی کردن در اینجا سخت است؛ با توجه به قنوات این منطقه از کار اجدادو نیاکان می توان فهمید که کار بزرگی را برای زندگی در این منطقه انجام داده اند.
اقلیم این منطقه سخت و خشک است و در سالهای اخیر این سختی بیشتر نیز شده است؛ حدود دو دهه در این منطقه خشکسالی است؛ در سال گذشته 65 میلی متر بارندگی شده است.
 بسیاری از این افراد به نوعی در حوزه های مختلف و بقیه نهاد و مردم یاری گر و کمک می کنند؛ اینها بزرگوارانی بودند که تولید کننده بودند و به این اقلیم سخت غلبه نموده؛ و به رشد و نمو این کشور کمک می نموده اند. امّا حقیقتا در این سالها بسیاری از محرومیت ها به دلیل خشکسالی و مشکلاتی که از قهر طبیعت به وجود آمده است؛ این وضعیت توانمندی آنها به اقلیت رسیده است.
امّا عزت نفس مردم منطقه با این مشکلات در شایسته تقدیر است. مردم در عین حال که با محرومیت بالا روبرو هستند امّا عزتمندانه کار می کنند.
وی در ادامه افزود: روش کمیته عوض شده؛ به سمت توانمندی و با هدف حرکت می کند. شکلگیری کمیته چه قبل از انقلاب 1342 و چه  بعد از انقلاب که به فرموده امام خمینی (ره) ساخته شده است؛ در مرحله اول کمک بوده است ولی الان توانمند سازی است.
محمد علی نبی پور گفت: هدف همه خیرین این باشد؛ که مددجویان توانمند شوند و بتوانند جز خانواده ای باشد که گروههای بعدی را یاری نمایند؛ که موجب توسعه و پیشرفت جامعه شود. گناباد با ناعدالتی توزیع امکانات روبرو است امّا سعی شده است در این منطقه مشکلات به حداقل رسانیده شود.
حجه السلام صادقی نسب در جلسه تکریم از خیرین کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان آیات و احادیث در تجلیل از خیرین گفت: طرح اکرام ایتام که در سراسر کشور اجرا می شود؛ حدود 1،000،000 یتیم را تحت پوشش داده است؛ این طرح را خیرین ابداع و پشتیبانی نموده اند.
اشتغال زایی برای کسانی که تحت پوشش هستند، در دست اقدام بوده است؛ ولی مشکلی که هست اگر شغلی ایجاد شود؛ بدلیل عدم بازاریابی پایدار نیست؛ مددجو تولیدات و خدماتی را ارائه می داد؛ ولی در یک مقطع گرفتار زیان می شد.
این حلقه مفقوده از سوی خیرین تکمیل شده است؛ و بحث بازاریابی از سوی کمیته در نظر گرفته شده است؛ که این یک اقدام بزرگ و ارزشمند است.

سال گذشته  از سه هزار و ۹۱۸ خانوار که شامل ۶ هزار و ۹۵۴ نفر می شوند، ۹۵۳ خانوار با جمعیت دو هزار و ۴۹۶ نفر به عنوان مددجوی شهری و مابقی در قالب مددجوی روستایی تحت پوشش قرار داشتند. گناباد از جنوبی‌ترین شهرستان استان خراسان رضوی است.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد