تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تخلفات تغییر کاربری گریبانگیر مردم شهرستان گناباد

به گزارش مجله باران کویر، جلسه  نظارت عالی معماری و شهرسازی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید؛ فرماندار گناباد گفت: تغییر کاربری برخی از زمین های زراعی در سطح شهر و علی الخصوص در اطراف و نزدیک مناطق مسکونی توسط افراد و گروههای مختلف آغاز شده است؛ تبدیل زمین زراعی به باغ و چه برای دام و چه مسکونی در سطح شهرستان مشکلاتی را برای حوزه جهاد کشاورزی و نیروهای جهاد سازندگی و نیز شهرداری ها ایجاد کرده است و این وظیفه مسئولان را پر رنگ تر کرده است.
وی در رابطه با مشکلات این حیطه به نکاتی اشاره نمود: تغییر کاربری اگر بدون نظارت دستگاههای اداری و نهادهای مختلف باشد قطعاً در آینده مشکلاتی را از نظر شکل و بافت شهر و تخریب اراضی و حوزه های مختلف اراضی کشاورزی به وجود خواهد آورد.
دکتر محمد علی نبی پور گفت: هم اکنون در اطراف شهر دو کانون شکل گرفته است؛ که در پی شکل گیری این کانون ها اتفاقاتی پیش  آمده است؛ که مباحث امنیتی این رخداد مطرح می شود؛ به همین دلیل دقت و نظارت هر نوع تغییری در کاربری و تغییری در وضعیت موجود اراضی باید با حساسیت آن دستگاهها صورت گیرد؛ وظایفی که بر عهده آنها است اجرایی گردد.
وی افزود: در اطراف شهر گناباد باغاتی در نزدیکی مناطق مسکونی وجود دارد؛ که جذابیت بیشتری را برای افراد ایجاد کرده است؛ که بدنبال تغییر کاربری هستند تا از اراضی استفاده کنند. به همین دلیل در 6 ماهه اول سال و حتی سال گذشته موارد تخلف زیادی مشاهده شده است؛ که در برخی موارد بدور از چشم نظارتی دستگاهها این فرایند تکمیل شده و مسئولین با منازل مسکونی روبرو شده اند.
محمد علی نبی پور در ادامه گفت: این موضوع حتماً توسط شهرداری پیگیری شود و طرحی را مجدد تهیه کند؛ تغییر کاربری زمین و باغات را جهاد کشاورزی اقدامات آن را انجام دهند. واقعیت امر کشاورزی را مردم بیشتر تفننی انجام می دهند؛  در حال حاضر بر اساس مقرراتی که وجود دارد؛ عمل ساخت و سازی که ممنوع است را دستگاههای نظارتی از تخلفات جلوگیری خواهند نمود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد