تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
دوشنبه 2 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الإثنين 6 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 22 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

کاهش 50 % بیسوادی اولیای دانش آموزان در استان

به گزارش مجله باران کویر، در جلسه ستاد پشتیبانی نهضت سواد آموزی فرماندار گناباد افزود: همه حوزه ها با آمار واقعی که از پایش ارئه نموده اند؛

بر اساس آن بیسوادان در گناباد آمار کمی برخوردار دارند. آمار و اطلاعات مبنای همان برنامه ریزی است؛ که باید صحیح باشد.
وی گفت: نکته اول، مساحت گناباد با 6000 متر مکعب است و این پراکنش جمعیتی را بدنبال داشته است؛ و حتی کلاسها و مدارسی در گناباد وجود دارد که با یک یا دو دانش آموز است و مربیان در دور ترین نقطه تا 110 کیلومتر فرستاده شده و این مناطق را تحت پوشش داده است و قابل تقدیر است.
نکته دوم تعمیم بی سوادی است؛ و نکته بعدی خشکسالی هم باعث پراکندگی جمعیت شده که باعث ترک تحصیل دانش آموزان می شود.  
وی افزود: دولت 11 چند اقدام را برای باسوادی مردم نموده است؛ اقدامات سلبی و محرومیت ها مشکلاتی را ایجاد نموده؛ حتی به افرادی که بیسواد هستند در حوزه اصناف پروانه کسب داده نمی شود؛ که این اقدامات سلبی سبب می شود که خود بخود به سمت سواد بروند. که همه این اقدامات با همکاری همه امکان پذیر است.
محمد علی نبی پور گفت: دغدغه دولت نسبت به ریشه کنی بیسوادی 50 % در طول این سه سال تقلیل یافته است. سواد با زندگی عادی نیز ارتباط دارد؛ در سال 93 طبق آمار 45 % رانندگان و 93  % موتور سواران بر اثر پایش تصادفات و غیره مشخص شده که آنها بیسواد بوده اند؛ با این خواسته بزرگان و مقام معظم رهبری و تاکید دین مبین اسلام، ریشه کن کردن بیسوادی است.
احمد آزادمنش کارشناس مسئول سامانه سواد آموزی خراسان رضوی در ادامه گفت: میزان باسوادی اولیاء دانش آموزان را نیز در خراسان رضوی 99.2 درصد و این شاخص را در کشور 95،5 درصد است. ظرف دو سال گذشته آمار اولیای بیسواد دانش آموزان در این استان 50 درصد کاهش یافته این در حالی است، تنها 2628 نفر از این قشر بیسواد بوده و نیازمند آموزش می باشند.
وی در ادامه افزود:  79 درصد فعالیتهای سوادآموزی و افراد زیر پوشش در کشور به زنان اختصاص دارد و این آمار در خراسان رضوی 84،5  درصد است.
احمد آزاد منش گفت: 2480 نفر از اتباع خارجی ساکن خراسان رضوی نیز امسال زیر پوشش سوادآموزی قرار دارند که این میزان نیز بیشترین سهم در کشور است.
از مجموع 90 نفر بیسواد در این شهرستان 33 نفر توسط 17 مربی تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفتند؛ که 15 نفر خواهر و دو نفر مرد آموزش می دهند؛ از طرف استان 69 نفر از گناباد در محدوده 10 تا 49 سال به عنوان بیسواد محسوب می شوند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد