تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

جمع آوری 6 میلیارد زکات از گناباد

شورای زکات گناباد در دفتر امام جمعه شهرستان گناباد برگزار گردید؛ حجت السلام صادقی نسب امام جمعه گناباد افزود: بر اساس سیاستهای ابلاغی ستاد زکات کشور سهم خراسان رضوی در جمع آوری زکات امسال 220 میلیارد ریال و سهم گناباد از این میزان 6 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: بیش از 90 درصد از زکات جمع آوری شده برای حمایت از محرومان هزینه می شود و اجرای طرحهای عمرانی از این محل در سالجاری در روستاهای استان کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
او گفت: با صرف هزینه های زکات سعی می شود که با افزایش توانمندسازی محرومان این قشر به تدریج از بدنه کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج و به تدریج شاهد کاهش فقر اقتصادی در این مناطق باشیم.
فرماندار گناباد گفت: مسئولین ادارات موظف هستند، محرومین مستعد به مددجو را شناسایی و معرفی نمایند.  مردم این شهرستان با وجود تنگناهای ناشی از تداوم پدیده خشکسالی و کمبود نزولات جوی مشارکت بسیار خوبی در فعالیتهای خیرخواهانه دارند.
محمدعلی نبی پور افزود: دهیاری ها با همکاری روحانیون و مدارس به گونه ای زکات را تبلیغ نمایند؛ که زکات مال را به فقرا و کمیته اما خمینی (ره) و خیریه ها پرداخت شود؛ شاید عدم بارش و تراوشات آسمانی همین مبحث باشد؛ زیرا پرداخت زکات از اعمال واجب دینی است و باید در بین مردم نیز گفته شود.   
وی ادامه داد: شورای زکات ظرفیت بسیار خوبی برای هم افزایی جلب مشارکت افراد دارای تمکن مالی به منظور کاهش محرومیت و فقر اقتصادی در جامعه است.
مسئول اجرایی شورای زکات گناباد هم گفت: یک میلیارد و 880 میلیون ریال زکات از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان گناباد جمع آوری شده است.
وی افزود: 810 میلیون ریال از این میزان بابت حمایت از محرومان، ایتام و بیماران صعب العلاج هزینه شد و پیش بینی می شود 6 میلیارد ریال زکات امسال در گناباد جمع آوری شود.
حسین زاده ریاست جهاد کشاورزی اظهار داشت: بخش پس کلوت گناباد، کشاورزان و دامدارانی که درآمد بیشتری داشتند به طور کامل زکات گندم و جو خود را پرداخت نمودند؛ و امسال نیز به رقابتی بیش از گذشته اقدام نمودند.
حجت الاسلام محسن رجب زاده ادامه داد: زکات واجب به تولید گندم، جو، خرما، کشمش، طلا و نقره و همچنین پرورش گوسفند، گاو و شتر تعلق می گیرد که به دلیل سیل در فصل بهار امسال و ادامه خسارتهای خشکسالی مردم این زکات را به صورت مستحبی پرداخت کردند.
هادی آریانژاد گفت: در سال گذشته مبلغ 365000000 تومان از محل زکات و صندوق های جمع آوری شده است. در سال 95 نیز با مبلغ 345000000 ریال در سطح استان، رضایت خوبی را حاصل نمود؛ و این مبلغ بین مددجویان به طروق مختلفی از قبیل: بیماران صعب العلاج و محرومان و تامین مایحتاج زندگی هزینه گردیده است.
مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه افزود: از همین زکات و صندوق های صدقات نیز مخارج ازدواج و خرید جهیزیه و مخارج تحصیلات دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت نیز پرداخت گردیده است.
وی افزود: در روستاها نیز ستادهای شورای جمع آوری زکات در شورای اسلامی دهیاری ها و پایگاههای بسیج با محوریت روحانی محل نیز تشکیل شده است؛ مستحق، تحت پوشش شناسایی و برای پرداخت زکات مردم را راهنمایی می کنند.
  گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.   این شهرستان ۸۰٬۷۸۳ نفر جمعیت دارد و دارای ۲ بخش و ۴ دهستان است.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد