تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
شنبه 28 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 20 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

سلامت جامعه در گرو خدمت رسانی به مردم گناباد

به گزارش باران کویر، جلسه کار گروه سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری در تاریخ 9 آبان 95 با حضور مسئولین ادارات و نهاد های شهرستان برگزار گردید؛ ابتدا به مدیریت پسماندها اشاره گردید، و بودجه ای به آن تخصیص نیافته است و پیگیری هایی در این زمینه صورت گرفته است؛ که به نتیجه نرسیده است. همچنین مصوب شد مبلغ 60 میلیون تومان را برای مجتمع ثارالله و پارک خصوصی بین راهی گناباد و مشهد تخصیص داده شود.
بر طبق مصوبات، در این جلسه تصمیم گرفته شد؛ مصوبه ای را بر اساس ماده ه نوشته شود؛ که همه سگ هایی که در داخل شهرستان بی قلاده هستند؛ بنابه صرفه جویی در هزینه و نبود سرمایه گذاران حامی در این حوزه؛ ازبین ببرند.
همچنین بیان شد که صنوف حساس به سوی بهسازی برده شود؛ با شهرداری هماهنگ شد هنگام ثبت نام مدرک شناسایی از افراد  گرفته شود که بهداشت بتواند راحت تر مسائل را پیگیری نماید.
 محمد علی نبی پور فرماندار گناباد گفت: چالش هایی که در جلسات مطرح و حل می شود؛ باید به مباحث مشترک جلسات نیز توجه نمود.
بحث سلامت جامعه و افراد جامعه وظیفه اصلی همه محسوب می شود و شاید همه در راستای خدمت رسانی به مردم با همین اهداف کار می کنند. هر کس در حوزه اجرا و نظارت وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند؛ هم افزایی باید در هدف و همسویی و هم فکری این دو حوزه وجود داشته باشد؛ و کاری کنند که به نتیجه برسد در غیر این صورت مشکلات جدی به وجود خواهد امد اگر در اجرای مصوبات و انجام وظایف ساعی باشیم بسیاری از مشکلات حل و فصل می شود؛ و برخی از مباحث به دلیل اعتباراتی که وجود ندارد باید دانشگاهها و حوزه های دیگر به رفع رجوع آن کمک کنند.
وی افزود: هم افزایی نهاد ها با مشارکت بیشتر مردم همراه است؛ که از این موضوع غفلت شده است؛ بسیاری از مشکلاتی را که حل و فصل می شود؛ به دلیل نا آگاهی مردم ایجاد می شود.
وی گفت: هزینه ادارات و نهاد ها بسیار بالا است و مسئولین جوابگوی پرداخت آن نیستند. لذا ادارات و نهاد ها باید بر آموزش عمومی توجه ویژه ای داشته باشند. با آموزش بسیاری از مشکلات حل و فصل می شود و دانشگاه علوم پزشکی تلاش خود را در حوزه سلامت می کند ولی شهرداری و دهیاری نیز می توانند در این حوزه موثر باشند و همچنین همیاران سلامت که در حوزه سلامت کار می کنند در سطح شهرستان حدود 500 تا 600 نفر نیرو به شکل حضوری در حال خدمت به مردم هستند؛ اینها می توانند در موضوع آموزش موثر باشد و شهرداری ها می توانند از اینها در حوزه آموزش عمومی بهداشت کمک بگیرند؛ این کار بسیاری از مشغله های جلسات کارگروه سلامت را حل و فصل می کند. باعث می شود بحث سلامت جامعه و استاندارد سلامت ارتقا یابد و مشکلات این حیطه به حداقل کاهش یابد.
وی گفت: بیدخت و کاخک به کشتن سگ ها ادامه داده اند؛ و گناباد بنابه مشکلات هزینه ای، سگ های بی قلاده داخل شهر را برای بهداشت و حفاظت مردم  این اقدام را اجرا نمایند.
برنامه ابلاغی سگ های ولگرد در ابتدای سال 95 ؛ 37 قلاده در مناطق شهری و 40 قلاده در مناطق روستایی اتلاف داشته است؛ که شهرهای بیدخت و کاخک این کار را انجام داده اند؛ و پارسال در شهرداری کار گروهی در رابطه با اتلاف سگ ها برگزار شد و در آن جلسه مصوب شد بخاطر حساسیت موضوع این بحث اتلاف صورت گیرد؛ همچنین در روستاها نیز این اقدام صورت گرفته است؛ در روستای بیلند 6 قلاده وجود داشته است؛ کاخک 23 مورد؛ دیسفان 10 مورد؛ 9 قلاده بیلند؛ 6 قلاده دلویی هزینه هایش حدود 50 % را دانشگاه علوم پزشکی تامین می نماید.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد