تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

پدافند غیرعامل محوریت تمامی اقدامات ادارات و نهادهای گناباد

محمدعلی نبی‌پور فرماندارگناباد در مراسم روز پدافند غیرعامل صبح شنبه 8 آبان 1395 در محل سالن اجتماعات فرمانداری گناباد و با حضور مسئولین و رابطین پدافند غیرعامل ادارات برگزار شد،

گفت:گناباد یکی از کانون‌های بحران‌های طبیعی کشور می‌باشد؛ با در نظر گرفتن، بند 11 قانون برنامه 5، 198، 192، 201، 215، 331 قانون به موضوع برنامه توجه ویژه ای کرده است؛ متاسفانه در حوزه حوادث غیر مترقبه با مشکلات جدی مواجه است و علی رغم اینکه ساختمان مدیریت بحران شهرستان در کشور کم نظیر است؛ اما زیرساخت های ادارات و نهادها در مواجه با بحران ها بسیار ضعیف بوده و نیازمند تجهیز می باشد و این حاکی از عدم توجه کافی به موضوع پدافند غیرعامل در سطح ادارات و نهادهای گناباد است.
وی افزود: پدافند غیر عامل به تاریخ زندگی بشری باز می گردد؛ مکان زندگی باید طوری انتخاب می نمودند که از هر خطری دور باشد.
وی با بیان تفاوت پدافند عامل و غیر عامل افزود: امروزه در جهان جنگ های متعددی در حال رخ دادن است؛ سازمان پدافند غیرعامل از سال ۱۳۸۲ به دستور مقام‌معظم‌رهبری و با هدف پیشگیری و دفع حوادث و بحران با کمک مردم  تشکیل گردید؛ برای مردم باید قرارگاهی در منزل و ...به منظور پیشگیری از حوادث طبیعی و انسانی صورت گیرد؛ که با اقدامات مدیریتی قبل از وقوع بحران اقدامات زیر ساختی را با مقدار هزینه‌ها در زمان رخداد بحران به حداقل ممکن برساند.
 محمد علی نبی پور گفت: باید تمامی اقدامات ادارات و نهادهای گناباد با محوریت پدافند غیرعامل باشد بویژه این موضوع در حوزه پروژه‌های عمرانی دولت نیز باید توجه شود و نباید به بهانه کاهش هزینه‌ها در پروژه‌ها از اقدامات لازم در حوزه پدافند غیرعامل غفلت کرد.
وی همکاری مردم در پدافند غیرعامل را مهم اعلام نمود و اظهار داشت:  بدون مشارکت و آموزش مردم در حوزه پدافند غیرعامل این مهم تحقق نمی‌یابد!؟ چراکه در مواقع بروز بحران خدمت ‌رسانی، بدون کمک مردم موثر نبوده است و در برخی از مواقع شاید مانع کار مسئولین و نهادها در زمان بحران و مدیریت بحران شوند.
فرماندار گناباد در خاتمه ادامه داد: به دلیل کم توجهی به موضوع پدافند غیرعامل، در تاسیسات آب، برق و گاز گناباد اقدامات لازم در حوزه پدافند غیرعامل انجام نشده است؛ و باید به گونه ای جلو بحران گرفته شود که بتوان از این بحران پیشگیری نمود.
علی عاملی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در طی توضیحی از بیوتروریسم بیان داشت: یکی از سرشاخه های اصلی در حوزه پدافند غیرعامل بیوتروریسم می باشد که شامل سوء استفاده از عوامل میکروبی یا فرآورده های آن به منظور ارعاب یا هلاکت انسان ها و نابودی دام ها و گیاهان می باشد.
 وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۳۰ حادثه بیوتروریسمی در کشور رخ داده است، تصریح کرد: آموزش بهداشت فردی و عمومی در سطح جامعه و توسعه فرهنگی ایمنی و محافظت فردی و اجتماعی از راهکار مبارزه با حملات بیوتروریسمی می باشد. مهمترین رکن کنترل بیوتروریسم جلب همکاری هوشمندانه مردم می باشد و این مهم با آموزش های مفید و موثر امکان پذیر است.
 معاون بهداشت علوم پزشکی گناباد گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور یک سازمان (نهاد)حاکمیتی (لشکری و کشوری) بوده که به منظور افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، تسهیل مدیریت بحران، ارتقای پایداری ملی در برابر انواع تهدید و اقدامات خصمانه در سال ۱۳۸۲ به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصوبات  قرار گرفت؛ که محور آن بحث پیشگیری بود.
وی اذعان داشت: این سلاح از طریق مجاری تنفس و دستگاه گوارش و سیستم ادرار و پوست و خون اتنشار می یابد؛ عواملی که باعث ایجاد می شوند به سه دسته تقسیم می گردد یکی به راحتی از فردی به فرد دیگر کنتشر می گردد و اسهال خونی و مهندسی ژنتیک  است. راههای مبارزه با بیولوژیکی: آموزش بهداشت فردی و توسعه فرهنگ ایمنی و حفاظت فردی، آموزش نقاط کلیدی مواجهه با بیولوژیک و آماده باش و پیشگیری است.
دکتر باذلی مدیر فوریت پزشکی گناباد افزود: بیوتروریسم از حوادثی است که به ذهن ها خطور نمی کند؛ که هدف فلج کردن نیروی اقتصادی و کار و تامین غذا است؛ و این مبحث را می طلبد که همه نهاد ها آمادگی لازم را برای مواقع ضروری داشته باشند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد