تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فرماندار گناباد: برخی نگاههای درون سازمانی مانع بهبود خدمات به کارآفرینان شده است

به گزارش مجله باران کویر،  فرماندار گناباد گفت: با وجود رویکرد مهم دولت یازدهم برای حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ولی برخی نگاههای درون سازمانی موجب بروز مشکلات و موانعی در پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی این شهرستان تبدیل شده است.    
به گزارش ایرنا محمد علی نبی پور روز پنج شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گناباد خواستار تجدید نظر و توجه بیشتر بانکها و برخی دستگاههای اجرایی در ارائه خدمات به فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی و کارآفرینان این شهرستان شد.
وی ادامه داد: برخی از بانکها دستور العملهای درون سازمانی خود را بر قوانین بالادستی و تبصره ای که برای حمایت از فعالان اقتصادی تصویب شده است، ترجیح می دهند که این مساله موجب بروز تنگناهایی در روند پرداخت تسهیلات و حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران می شود.
وی از بانکها و دستگاههای اجرایی گناباد خواست در کنار عمل به دستور العملهای سازمانی خود با وسعت نظر بیشتر در حمایت از کارآفرینان و فعالان اقتصادی منافع شهرستان را مد نظر داشته باشند.
فرماندار گناباد گفت: نظارتهای ضعیف و در بعضی موارد اقدامهای غیر کارشناسانه در پرداخت تسهیلات بنگاههای زودبازده اقتصادی در دولت قبل موجب انحراف در پرداخت این تسهیلات در روند اصلی خود شد و این مساله هم اکنون نیز به یکی از نگرانی های مهم بانکها در پرداخت تسهیلات تبدیل شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: با تصویب نهایی لایحه تجدید نظر در عملکرد و فرآیندهای بانکی که توسط دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است: شاهد یکپارچه سازی و کاهش مشکلات و یکسان سازی ارائه خدمات و پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی باشیم.
نبی پور گفت: نرخ سود تسهیلات رونق اقتصادی از جمله در بخش تولید بالا است و برای تولید کنندگان و کارآفرینان به صرفه نیست و باید با ایجاد سهولت و روان سازی خدمات توجیه اقتصادی فعالیتهای اقتصادی را افزایش دهیم.
وی با اشاره به ظرفیتهای گناباد در بخش تولید انرژی های خورشیدی و تبدیل آن به نیروی برق از تمایل تعدادی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش در آینده نزدیک خبر داد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد هم گفت: 58 طرح و واحد صنعتی دارای مشکل برای با برآورد اعتبار 617 میلیارد ریال به منظور استفاده از تسهیلات رونق تولید از ابتدای امسال تاکنون سامانه بهین یاب ثبت نام کردند و با جذب این تسهیلات ضمن حفظ اشتغال و افزایش ظرفیت تولیدات واحدهای موجود، زمینه اشتغال مستقیم برای 686 نفر فراهم می شود.
هادی ایزدی ادامه داد: همچنین از مجموع 24 واحد صنعتی که به دلایل مشکلات مختلف در پنج سال گذشته تعطیل شده بودند 4 واحد در 6 ماهه امسال فعال و 2 واحد واگذار شدند و 4 واحد نیز تغییر فعالیت داده اند.
در این جلسه جمعی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات خود را در ایجاد کارآفرینی و دریافت تسهیلات بیان کردند و مسئولان و دست اندرکاران دستگاههای اجرایی و بانکها به ارائه خدمات خود در این بخش پرداختند.
172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی، در شهرستان گناباد فعال است که برای راه اندازی آنها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.
شهرستان گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

منبع ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد