تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
سه شنبه 3 بهمن 1396.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 7 جماد أول 1439.
تاریخ قمری :
Jan 23 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فضای خدمت را از من گرفتند/دغدغه ام اجرای اقتصاد مقاومتی در گناباد

علی اکبر آقایی در گفتگوی خود با باران کویر: هر چند فضای خدمت را از من گرفتند، اما دغدغه ام اجرای اقتصاد مقاومتی در گناباد است.


سید علی اکبر آقایی را قدیمی ها خیلی بیشتر می شناسند.شخص جنجالی اواخر دهه هشتاد که مورد اتهاماتی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گرفت اما از همه آن ها تبرئه شد.او این روزها دوباره به دنبال انجام پروژه های اقتصادی در گناباد است که در ایام نوروز فرصتی شد که با او گفتگوی هر چند کوتاهی را داشته باشیم- ابتدای کلام معرفی از خودتان داشته باشید و بفرمایید که در حال حاضر مشغول انجام چه پروژه هایی هستید؟
با سلام و درود به روح پرفتوح رهبر کبیر انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای رهبر عزیز و فرزانه انقلاب و با یاد . خاطره شهدای عزیز، آن هایی که گوی سبقت را از ما ربودند و در جوار رحمت الهی آسوده خاطر گشتند.این حقیر سید علی اکبر آقائی کارشناس علوم و صنایع غذایی از دانشگاه فردسی مشهد و دانشجوی کارشناسی ارشد محیط زیست تهران هستم که در عرصه خراسان رضوی وجنوبی اقدامات کار آفرینی و آبادنی را انجام داده و هم اکنون مشغول کارهای کوچکتری می باشم وامید دارم در دهه پنجاه از عمرم دو یا سه کار بزرگ در منطقه باعث و بانی آن شوم تا از آثار آن انشالله همه بهرمند گردند و مشکلات جوانان بیکار کمتر شود.اما تا اینجا نیز یک سری اقداماتی به لطف خدا و یاری خیرین و مردم فهیم با مدیریت اینجانب انجام شده که از جمله می توان به کارخانجات ارد و کنسانتره دام و ماکارانی نگین و شیر سپیده کویر کاخک پگاه و آب معدنی نگین تک کاخک اشاره کرد و هم اینک مقدمات دو طرح بزرگ در دست برنامه دارم.
- مسئولیت هایی که در شهرستان داشته اید چه بوده؟
من در دوره اول ودوم شورای اسلامی شهر گناباد با رای قاطع مردم مامور به خدمت شدم و باعضویت در شورای شهرستان وشورای اسلامی استان خراسان مسئول کمسیون صنعت شورای استان بودم و با برنامه ریزی شورای اول که این حقیر نقش برجسته در تصمیمات آن داشتم کارهای مهمی انجام شد؛ از جمله پارک شهر، پارک دانشگاه آزاد اسلامی، پارک جنگلی، پارک ولی عصر، میدان نماز، میدان بلال، احداث زیر گذر امام رضا(ع) احداث ترمینال و میدان میوه وتربار و بازگشایی جویبار قنات قصبه وتعریض های مهم در منطقه نوقاب و سرتراز و قصبه شهر و دیگر اقدامات مهمی که در آن دوره صورت گرفت. در شورای اول ودوم اقدام به کادر سازی نمودیم، آقایان اسماعلیی و بنایی را به عنوان شهرداران بومی به خدمت شهر گرفتیم ومهندس صابری را به شورای شهر نهبندان معرفی کردیم که تا مدت چند سال هم ایشان شهردار آن جا بودند.
- یک دوره هم فکر کنم کاندیدای انتخابات مجلس هم شدید؟چندم شدید؟
بله در دوره هفتم به رقابت با آقایان مهدیزاده، خطیب، ازادمنش و مدنی پرداختم و نفر سوم شدم و 8 تا 9 هزار رای اوردم. همین باعث شد جریاناتی که رای نیاوردند مرا مورد هجمه قرار دهند وحتی فردی که رای اورد نیز خیلی از موفقیت های صنعتی حقیر خوشحال نمیشد، لذا به سیاه نمایی کارهای مهمی که با حضور هزار نفر انسان خیر اندیش که با مدیریت حقیر به ثمر رسیده بود را می کرد و سمت و سوی سخنان فرمانداران آن دوران براین قرار گرفت که بگویند این موفقیتها چیزی نیست چون شخص مدیر آن اینک باید بایکوت شود و حضور در عرصه انتخابات باعث شد جریانات مخالفی شکل بگیرد که فقط به خارج کردن حقیر می اندیشیدند و به اینده انتخاباتی خود فکر می کردند و اصلا برایشان در باطن موفقیتهای صنعتی و ابادانی و توانمندی طرف مهم نبود، لذا شاید بتوانم بگویم این حضور، بزرگترین اشتباه حقیر بود که باعث شد از احداث کارخانه جات محروم شده و درنهایت شهرستان ضرر کرد.
- امسال همینطور که مستحضرید به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبری انتخاب شده است. همه می دانیم که حضرتعالی از سالیان قبل این شعار را روی زمین عملی کرده بودید. حقیر هنوز پوسترهای کارخانجاتی که در بازه انتخابات از سوی شما منتشر شده بود را یادم است، کمی از  اقداماتتان در راستای تولید ملی بفرمایید.
ببینید تنها راه نجات کشور وجوانان بیکار، فقط اجرای اقتصاد مقاومتی است. به نظر من هر شهری خودش باید برای توسعه و رفع مشکل بیکاری که واقعا اُم المفاسد جامعه ماست برنامه ریزی کند. به عبارتی دیگر باید برویم دنبال برنامه ریزی های اقتصادی. باید بدانیم که هم اکنون شهرستان مصرف کننده است یا تولید کننده؟ مثلا اگر 3 میلیارد تومان پول واردات به گناباد است از این سو نیز چند میلیارد تومان پول صادرات از گناباد است و آیا این شهر مصرف کننده یا تولید کننده است؟ بنظر من تنها راه برون رفت از این سیل بیکاری در شهرستان اقتصاد مقاومتی است. البته کارهای گنجشکی بدرد نمی خورد، من یک طرح جامعی دارم که خلاصه آن این است که هرشهرستان 3 شرکت تعریف کند و همه کارمندان در آن عضو شوند و دولت هم بلاعوض کمک کند و هدایت و نظارت آن را هم دولت براین شرکت ها قراردهد، شما نگاه کنید الان تا اینکه پیشنهاد مشارکت مردمی می دهیم همه پدیده شاندیز و غیره را بهانه می کنند و این ترس و هراس کاری است که جلو مردم را می گیرد و آدم را بی خیال می کند و ازاین مهم واقعاً دور می کند. مسئولین هم همه از این مهم می ترسند لذا دنبال افرادی هستند که مـیلیاردر باشــند. میــلیاردرهــا یا اصـلا سرمایه گذاری نمی کنند یا جاهای بهتر از گناباد پیدا میکنند، شما میدانید که حتی شهرستان ما جزء شهرستانهای محروم که معاف از مالیات باشد نیست. ما زیر ساخت های لازم برای حضور سرمایه گذار نداریم و از ابتدایی ترین چیز برای او که ایاب وذهاب است تا مشوق های مالیاتی در گناباد محرومیم و مشوقی نداریم که جذبه برای او ایجاد شود، لذا خودمان باید دست بکار شویم و پا در رکاب سازندگی و ابادانی واشتغال افرینی بگذاریم و نشستن به امید اینکه از خارج شهرستان افرادی بیایند بیهوده است و یا حداقل زمان براست. این حقیر توان دارم اگر مسئولین اجازه دهند واعتماد کنند ظرف مدت کوتاهی با حمایتی که مردم خصوصا انهایی که هم اعتماد دارند وهم قلبشان به عشق ابادانی این دیار میتپد مشکل بیکاری منطقه را فقط در یک پارچه سازی قنات قصبه وقنات خشویی و کارخانجات سیمان و فولاد و آرد بجستان و بسته بندی و تولید روغن موتور حل میکنم. وحق می دهم به مردم و مسئولین که کارهای قبلی ام را بررسی و اگر سلامت من اثبات شد با حقیر همکاری کنند تا این شهرستان را درست کنیم، آنطور که قلب ولی امر را شاد کند و با توجه به اوضاع اقتصادی حال حاضر کشور تنها راه فرار از بیکاری، ایجاد شرکتهای خصوصی و بهره از ظرفیت شهروندان گنابادی و بجستانی است.البته در کنار آن دولت با ارایه تحصیلات حمایتی و بعضا بلا عوض از شرکتهای مزبور باید حمایت کند.
- دوران تقریبا زیادی شده که در راس مسایل سیاسی نه ورود پیدا می کنید و نه دخالتی دارید... دلیل خاصی دارد؟
سیاست اسلامی با سیاستی که به منظور خارج کردن افراد از صحنه به هر وسیله ای از جمله تهمت، دروغ و بیان مسایل کلی باشد، فرق دارد و من پیرو ولایت هستم  فلذا حب خدمت دارم و نه ریاست و چون دیدم فضای خدمت مهیا نیست دست از حضور کشیدم و امیدوارم به زودی بتوانیم کارهای مهمی شروع کنیم تا مایه امیدواری آحاد مردم عزیز گناباد  قرار بگیرد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد