تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

همکاری معتمدین شهر برای تشکیل شورای حل اختلاف

28/ 7 / 1395 شورای فرهنگی در محل مجتمع اموزش عالی با موضوع خشونت برگزار گردید.
به گزارش مجله باران کویر، محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد افزود: باید به دو نکته اشاره نمود؛ اول، رسیدگی  به مبحث توهین و تهدید، جنبه کیفری دارد. افزایش پرونده ها دلیل بر این است که، بسیاری از دعواهای جامعه از منظر کیفری زودتر به نتیجه می رسد.    
نکته دوم، زمانی که برخی موارد افراد و گروههای مرجع و تاثیرگذار در محافل عمومی الفاظ توهین آمیز به زبان می آورند این مساله به تدریج به سطح جامعه کشیده می شود لذا این گروهها باید به عنوان الگوی جامعه ضمن پرهیز از این مسائل در فرهنگ سازی کاهش همین جرائم نقش آفرین باشند. رفع و کاهش جرائمی نظیر افترا، توهین، ضرب و جرح و غیره نیازمند فرهنگ سازی و کار عمومی است.
حجة السلام صادقی نسب امام جمعه گناباد در ادامه اذعان داشت: در پیرامون مباحثی که مطرح شد؛ باید شورایی را از معتمدین شهر برای حل اختلافات تشکیل شود؛ و محلی برای این شورا برای رسیدگی در نظر گرفت.
گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است. شمار پرونده های قضایی مربوط به توهین از 334 فقره در 6 ماه سال قبل به 302 فقره در مدت مشابه امسال کاهش یافته و تعداد پرونده های استعمال مواد مخدر هم 215 مورد بود.
تعداد پرونده های مربوط به تصادفات از 248 فقره در 6 ماهه سال 1394 به 211 فقره در مدت مشابه امسال کاهش یافت و پرونده های قضایی مربوط به ضرب و جرح هم در این مدت از 188 به 196 فقره افزایش یافت.
پرونده های مربوط به تهدید علیه افراد از 176 فقره پرونده در 6 ماهه نخست سال قبل به 139، نگهداری مواد مخدر از 169 به 156 فقره و سرقت از 147 به 143 فقره کاهش پیدا کرد. پرونده های قضایی رسیدگی شده مربوط به تخریب علیه افراد در محاکم قضایی گناباد در 6 ماهه سال گذشته 163 فقره بود که در مدت مشابه امسال به 124 فقره کاهش و ترک انفاق هم در این مدت از 99 به 102 فقره پرونده افزایش یافت.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد