تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تمام تلاش خود را در جهت افتتاح بیمارستان بهلول بکار گرفته ایم/ مشکل کمبود متخصص تا سال 97 مرتفع می گردد

دکتر رضا احمدی دیروز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون 49 متخصص و فوق تخصص در دسیستم دولتی این دانشگاه  در گناباد و بجستان مشغول به کار می باشند که البته برخی از تخصص ها محدود می باشد.


وی افزود: شیوه جذب متخصصین به شرح ذیل است: 22نفر از متخصصین بومی و ثابت و استخدام دانشگاه هستند .
 چند سال قبل پزشک عمومی استخدامی دانشگاه برای گرفتن تخصص بورسیه شدند و انها استخدام دانشگاه هستند و ماندگاری انها نیز بیشتر است  و از تجربیات انها می توان استفاده نمود.
هم اکنون 12 نفر از پزشکان عمومی در حال گرفتن تخصص هستند؛ در رشته طب اورژانس 3 نفر از همکاران، در اطفال 3 نفر از همکاران، ارتوپدی 1 نفر ، پوست 1نفر ، پاتولوژی 1 نفر و اورولوژی 1 نفر، جراحی مغز و اعصاب هم 1 نفردر حال تحصیل هستند؛ مهر 97 شروع به کار می کنند بعضی ها مثل دکتر صادقی نسب و دکتر قوی دل امسال شروع به فعالیت کرده اند.
وی در ادامه گفت: تاکید وزارت خانه بر بکار گیری پزشکان مناطق محروم است، که تعهد خدمت به مناطق محروم دارند؛ و باید 3 برابر خدمت خود را در گناباد خدمت نمایند. هم اکنون دکتر داخلی و جراح عمومی به گناباد امده اند و تا 12 سال باید در شهرستان  خدمت نماید؛ و تا مهر سال 97 تا 80 % از متخصصین ثابت خواهند بود.
دکتر رضا احمدی در ادامه اظهار داشت: پزشکان را به صورت سرباز هیأت علمی جذب نموده شده است؛ که تا 5 سال باید در شهرستان خدمت نمایند؛ جذب متخصص به صورت هیأت علمی است؛ که اصطلاح ان طرح اجباری گویند. افراد بومی شهرستان در اولویت جذب هستند.
وی افزود: از نظرات استقبال می شود و نیز انتقادات را باید راهکار هایی برایش در نظر گرفت. سال گذشته 8500 جراحی انجام گرفته شده است؛ و تا عید 3 جراح عمومی در گناباد مستقر بودند ولی بعد از عید یکی از جراحان رفته است؛ و جراحان دیگر فوق تخصص قبول شده اند .
مشکل علوم پزشکی، پارسال جذب فوق تخصص گوارش و جراحی مغز و اعصاب بود. تاچند سال قبل فوق تخصص ها به صورت تعهد بخش خاص جذب می شدند که باید تا 4 سال بمانند.
وزارت خانه تعهد خاص با متخصصین انجام می داد؛ این در حالی بود که شهرستان قادر به جذب متخصصین نبود؛ ولی امسال برای اولین بار تعهد عام اجرا شده است که می توان در تمام مناطق از افراد متخصص بهره مند شد؛ مشکل از وزارت خانه ای بود که با پیگیری رفع شد.
یک میلیون و پانصد هزار نفر  جمعیت اطراف تحت پوشش است. 25 تا 30 % از شهر های اطراف برای معالجه به گناباد می ایند.
دکتر رضا احمدی گفت: کارانه پزشکان را در دی ماه سال 94و پرسنل را در اسفند پارسال پرداخت شده است.
اگر بیمه سلامت به تعهدات خود عمل نماید و هزینه های موجود تسویه خواهد شد؛و به تعهدات پرسنل عمل خواهد شد؛ اگر پزشک و پرستار ناراضی باشند این نهایت به بیمار اسیب می رسد.
وزارت خانه با بیمه تامین اجتماعی و بانک رفاه با همکاری همدیگر، صندوق سومی تعریف کردند و تا کنون 60 % مطالبات پرداخت شده است.
اگر بیمه سلامت 8هزار میلیارد مصوب شده است(از طرق اوراق مشارکت فروش رسد و مبلغ را بیمه بگیرد) و با استفاده از مبلغ تخصیص یافته می توان مطالبات و کارانه های عقب مانده را تا یک ماه یا 45 روز اینده وصول نمود.
اگر وزارت خانه بر طبق برنامه ششم، تولیت سلامت را به وزارت بهداشت بیمه دهند؛ بیمه ها تجمیع شده و مشکلات حل می شود.
در مجلس مصوب شد 30 % سهمیه  هر رشته ای، بومی استانی شوند سال قبل 15 نفر متعهد بودند، که 21 سال در گناباد خدمت کنند؛ و امسال 6 نفر تعهد دارند.
وی در ادامه بیان نمود: با توجه به اینکه پزشک دندان پزشک در گناباد کم هست؛ در سهمیه دندانپزشکی3 سال قبل4نفر در دانشگاه بیرجند؛ پارسال 6 نفر در دانشگاه مشهد و امسال 4 نفر در دانشگاه مشهد بورسیه شدند
وی افزود: بیمارستان ویژه در حال ساخت دارای 25 تا 30 مطب است، که به بهره برداری خواهد رسید. ولی این پروژه مشکلاتی نیز دارد؛ از قبیل مشکلات زیر ساختی مانند: برق و رود خانه و راهی که از کنار ان می گذرد؛ که همکاری مسئولین را در این مسیر طلب می کند.
درپایان این مراسم آقای علی سدهی به عنوان مسئول روابط عمومی و سرپرست اداره بین الملل دانشگاه معرفی شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد