تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد با خانواده معظم شهید

     در ادامه ویژه برنامه های واحد گناباد به مناسبت هفته دفاع مقدس،

    دکتر مجتبی حسن زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد به همراه فرماندهان بسیج دانشجوئی، بسیج کارکنان و مسئولین روابط عمومی و حراست این واحد دانشگاهی و همچنین حامدزاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با حضور در منزل شهید علی علیجانی با خانواده این شهید هشت سال دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

دکتر حسن زاده در این دیدار با بیان اینکه به عنوان نماینده دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و در هفته دفاع مقدس، وظیفه خود دانستم تا با حضور در منزل شهید علیجانی که در ضمن سه فرزند این شهید والا مقام از دانشجویان محجوب، موفق و نمونه دانشگاه آزاد اسلامی می باشند، ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهید عزیز ، مراتب ارادت خود را نیز به این خانواده بزرگوار ابراز و اعلام نمایم.

حسن زاده با بیان آیه ای از کلام الله مجید افزود: این شهید گلکون کفن که از جان و مال خویش گذشت مصداق این ایه مبارک است که هر آنچه که ما داریم اعم از فرزند و مال، همه این ها زینت است برای حیات دنیوی ما، وی ادامه داد: شهید علیجانی و دیگر شهدا وقتی از هر آنچه که دارند گذشته اند نشان می دهد که شهدا آنچه را که دیده اند فراتر از دید ما می باشد.

حسن زاده در ادامه افزود: فرهنگ شهادت و ایثار را می بایستی بیشتر به جوانان و دانشجویان که آینده ساز میهن اسلامی هستند انتقال داده شود تا با ترویج فرهنگ شهادت جوانان ما الگوهای خود را شهدا و ایثارگران در نظر بگیرند.

رئیس واحد گناباد در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بیشترین تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد به تحصیل مشغول هستند و این مایه مباهات ما می باشد که خدمتگزار فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاه هستیم. وی ادامه داد: یکی از الویت های ما مسائل و امور مربوط به این عزیزان است.

حسن زاده خاطرنشان ساخت: شهدا حق بزرگی برگردن همه ما دارند وی ابراز امیدواری کرد: که در دانشگاه آن رسالتی را که در قبال شهدا و ایثارگران و خانواده معظم آنان دارند را به بهترین وجه ادا کنند.

جواد حامدزاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد هم در این دیدار در سخنانی گفت:خوشحالیم که امروز در جامعه ای زندگی می کنیم که مسئولان آن و احاد مختلف مردم توجه ویژه ای به جامعه ایثارگران و شهدا دارند و برای خودشان آن را یک ارزش می دانند. وی در این زمینه به حضور دکتر حسن زاده در منزل شهید و دیدار با خانواده شهید علیجانی اشاره کرد و این حرکت را بسیار پسندیده، خوب و ارزشی دانست.

حامدزاده در بخشی دیگر از سخنانش گفت: شهدا با خلوص نیت پاک و اعتقادی راسخ از جان مایه گذاشتند و به آرزوی دیرینه خود رسیدند و ما امروز هر آنچه که داریم مرهون و مدیون رشادت ها و خون پاک و مطهر این عزیزان است.

حامدزاده از مسئولان خواست در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشند. وی فرهنگ شهادت را یکی از بهترین و مهمترین شاخصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

در این دیدار همسر شهید علیجانی از حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد ابراز خرسندی نمود. و از اعزام شهید علیجانی گفت و اینکه سه فرزندش در آن ایام و در زمان اعزام پدر به ترتیب پنج ساله، سه ساله و 45 روزه بودند. وی افزود: همسرش در سال 1363 به درجه رفیع شهادت نائل آمده است و پس از گذشت 10 سال پیکر مطهر شهید تشییع می شود.

این همسر و مادر فداکار به تربیت فرزندان خود و اینکه هر سه در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول هستند و مایه افتخارش می باشند هم پرداخت.

در این دیدار وصیت نامه شهید علی علیجانی هم قرائت شد. در بخشی از وصیت نامه شهید عیلجانی آمده است: من براساس رسالت و مسئولیتی که حس نموده ام در راه الله و برای پاسداری و حراست از انقلاب کبیر اسلامی به جنوب کشور آمده ام و به جنگ ضد خدا پرداخته ام. من گام نهادن در این مسیر الهی را فریضه ای می دانم.

شایان ذکر است: سه فرزند پر افتخار شهید علیجانی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد می باشند.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد