تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

52 هزار روستای کشور پس از انقلاب از نعمت برق برخوردار شدند

رضا اردکانیان روز پنجشنبه در سفر به استان خراسان رضوی در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت آب و برق شهرستان گناباد این استان افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب کمتر از چهار هزار و 400 روستا از نعمت برق برخوردار بودند که این تعداد هم اکنون به بیش از 57 هزار روستا افزایش یافته و تمام روستاهای بیش از 10 خانوار برقدار شده اند.
وی اظهار داشت: ظرفیت نیروگاههای تجدید پذیر کشور از یک هزار مگاوات فعلی به چهار هزار مگاوات در پایان دولت دوازدهم و 6 هزار مگاوات تا پایان برنامه ششم توسعه افزایش می یابد.
وی ظرفیت نیروگاههای بادی کشور را 30 هزار مگاوات ذکر کرد و گفت: با مدیریت صحیح و پاسخگویی مناسب به تقاضاهای جدید با این ظرفیت تا 50 درصد از انژری باد برای تولید برق استفاده می شود.
وزیر نیرو افزود: سدهای بهره برداری شده پس از انقلاب در کنترل سیلاب نقش مهم داشته و سدهای بزرگ در خوزستان مانند سد کرخه تا 11 هزار مترمکعب در ثانیه ورودی دارد که با مدیریت صحیح ظرفیت خروجی آن تا چند صد مترمکعب در ثانیه کنترل شده است.
وی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی صددرصد جمعیت شهری و 75 درصد جمیعت روستایی از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار شده اند و در دولت تدبیر و امید از سال 1392 بیش از 9 هزار روستا با 6 میلیون نفر جمیعت از مزایای این طرحها برخوردار شده اند.
وی گفت: تعداد روستاهای دارای آب سالم بهداشتی در کشور از 12 درصد در ابتدای پیروزی انقلاب به 75 درصد افزایش یافته است.
وزیر نیرو افزود: 50 درصد جمیعت کشور زیرپوشش شبکه های فاضلاب قرار دارند و تعداد تصفیه خانه های فاضلاب شهری از چهار تصفیه خانه به 216 مورد افزایش یافته و بیش از 40 طرح بزرگ آب و فاضلاب تا پایان سال در استانهای مختلف به بهره برداری می رسد.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: طرحهای بسیار خوبی به برکت انقلاب اسلامی در صنعت آب و برق کشور اجرا شده که باید قدردان این خدمات باشیم.
حمید بنایی افزود: گناباد بعد از مشهد دارای طولانی ترین خط انتقال آب است و احداث مخزن 10 هزار مترمکعبی این شهرستان پیشرفت اندک دارد.
وی با اشاره به تنگناهای متعدد در حوزه های آب و برق گناباد خواستار توجه بیشتر به رفع این تنگناها شد.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد هم گفت: شبکه آبرسانی شهری این شهرستان فرسوده و هدر رفع آب در این بخش بسیار است که مسئولان باید با اختصاص اعتبار مناسب برای رفع این مشکل اقدام اساسی انجام دهند.
وزیر نیرو روز پنجشنبه با سفر به استان خراسان رضوی عملیات اجرایی نیروگاه برق راشد و تصفیه خانه شهرستان تربت حیدریه را آغاز کرد و بعد از افتتاح طرحهای آبرسانی روستایی در بجستان برای بررسی مسائل و مشکلات آب و برق گناباد به این شهرستان سفر کرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند