تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

10 هزار میلیارد ریال برای تجهیز فرودگاههای کشور اختصاص یافت

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: با رویکرد دولت تدبیر و امید 10 هزار میلیارد ریال طی حدود چهار سال گذشته برای تجهیز فرودگاههای کشور و نوسازی سامانه های ناوبری هوایی اختصاص یافته است.
رحمت الله مه آبادی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح احداث فرودگاه گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از شرایط تحریم و دوران برجام برای توسعه کمی و کیفی ناوبری هوایی و تجهیز فرودگاهها استفاده مطلوب کرده و میزان تاب آوری کشور را در این بخش تا دو دهه افزایش داده ایم.
وی اظهار داشت: تکمیل طرحهای نیمه تمام و نوسازی سامانه های ناوبری و ارتباطی و راداری فرودگاهها از مهمترین رویکرد ما در سالجاری است و اقدامات خوبی برای ارتقای سطح ایمنی آنها انجام شده است.
وی گفت: فرودگاههای مهرآباد تهران و شهید هاشمی نژاد مشهد جزو فرودگاههای پایلوت کشور برای ارتقای کیفیت بوده و جزو یکصد فرودگاه برتر دنیا از نظر ترافیکی و خدمات این بخش هستند.
مه آبادی افزود: مهمترین تمرکز فعالیتهای شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور بر روی کیفیت و ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم قرار دارد.
وی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشور با توجه به تعداد فرودگاههای فعال و در دست احداث در کشور میزان دسترسی مردم استانهای مختلف به فرودگاههای کشور در حد استاندارد تعیین شده است و برنامه ای برای احداث فرودگاه جدید در کشور وجود ندارد.
وی گفت: مسئولان شهری گناباد به تعهداتشان برای تکمیل زیرساختهای فرودگاه این شهرستان اعم از احداث راه دسترسی و انتقال آب عمل نکردند و عملکرد شرکت فرودگاههای کشور از عملکرد مسئولان گناباد در این زمینه جلوتر بوده و همه بدهیهای پیمانکار نیز پرداخت شده است.
مدیر کل فرودگاههای استان خراسان رضوی هم به خبرنگار ایرنا گفت: طرح احداث فرودگاه گناباد وضعیت مناسبی ندارد و پیشرفت فیزیکی آن 23 درصد است و تاکنون برای احداث آن 180 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و ساختمان پایانه آن نیز تا حدود یک سال آینده به بهره برداری می رسد.
محمد باقر قاسم زاده افزود: پیگیریهایی برای احداث دستگاه ناوبری هوایی و جاده دسترسی و آب و برق در دست انجام است که با همراهی وزارت نیرو و شرکت فرودگاهها به سرانجام می رسد.
وی اظهار داشت: 30 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز سال آینده به این طرح اختصاص می یابد.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مسئولان شهری و شورای اسلامی گناباد قرار بود در زمینه تامین راه دسترسی و تکمیل تاسیسات آب و برق فرودگاه این شهر مشارکت کنند ولی به قول خود عمل نکردند.
حمید بنایی با اشاره به وضعیت نامناسب اعتباری شهرداریها ابراز امیدواری کرد با همراهی مسئولان این شهر در اجرای طرح احداث فرودگاه گناباد تسریع شود.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در سالجاری 100 میلیارد ریال و پنج برابر کل اعتبار تخصیصی سنوات گذشته به فرودگاه گناباد اختصاص یافت.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند