تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

هزار میلیارد ریال تسهیلات بازآفرینی شهری پرداخت می شود

هوشنگ عشایری روز پنجشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری گناباد افزود: مهمترین رویکرد دولت تدبیر و امید حمایت از بخش خصوصی و توسعه گران در نوسازی محلات فرسوده است که در این راستا در کلان شهرها و مراکز استانها 500 میلیون ریال و سایر شهرها 400 میلیون ریال تسهیلات دو ساله با سود 9 درصد پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: دولت، شهرداریها، توسعه گران، تسهیلگران و بخش خصوصی به صورت مشترک به نقش خود در نوسازی و مقاوم سازی مسکن، ارتقای خدمات زیربنایی و روبنایی، فضاهای عمومی شهری و توان افزایی اقتصادی و اجتماعی ساکنان محله ها با محوریت مردم عمل می کنند.

وی گفت: تسهیلات طرحهای بازآفرینی شهری در دو قالب اجرای طرحهای عمرانی و احداث واحدهای مسکونی در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری پرداخت می شود و از مجموع اعتبارات این طرح در سالجاری دو هزار و 100 میلیارد ریال به استان خراسان رضوی اختصاص یافته است.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: طرح بازآفرینی شهری به دنبال تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به ساکنان محلات حاشیه شهرها و بافتهای فرسوده مورد توجه خاص دولت قرار گرفت و در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه دولت و شهرداریها باید برای اجرای آن سالانه 270 محله تعیین کنند.

وی با تاکید بر استفاده از زمین های ادارات راه و شهرسازی در کشور برای اجرای طرحهای بازآفرینی شهری اظهار داشت: رئیس جمهوری به صورت خاص پیگیر اجرای این طرح در کشور هستند و اگر مدیری در این زمینه همکاری نکرد، باید استانداران و فرمانداران به این موضوع رسیدگی کنند.

وی گفت: برای نخستین بار در کشور تمام اختیارات در حوزه تصمیم گیری در اجرای این طرح و نوسازی بافتهای فرسوده به استانداران و فرمانداران و مدیران راه و شهرسازی واگذار شده و هر استان متناسب با مسائل و مشکلات و موقعیت مناطق نیازمند بازآفرینی شهری این اعتبارات را هزینه می کند.

عضور کمیسیون عمران و رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور باید سالانه 900 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که یکصد هزار واحد از این تعداد مربوط به طرح بازآفرینی شهری است.

حمید بنایی افزود: حدود 90 درصد شهرداری ها در کشور با مشکلات مالی در پرداخت معوقات پیمانکاران و حقوق کارکنان مواجه هستند و با تصویب مجلس شورای اسلامی قرار شده دولت 32 هزار میلیارد ریال به شهرداریها مساعدت کند که این طرح از سوی شورای نگهبان برای انجام اصلاحات برگشت داده شد.

فرماندار گناباد هم گفت: این شهرستان از مناطق کهن کشور است و سابقه ارتقای آن به شهرستان به سال 1316 برمی گردد.

حامد قربانی افزود: هفت نقطه شهری در گناباد برای اجرای طرحهای بازآفرینی و بازسازی مشخص شده است.

وی با اشاره به خسارتهای خشکسالی دو دهه گذشته و کمبود منابع آب زیرزمینی ناشی از آن در گناباد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با اجرای طرحهای اقتصادی، لایروبی قنوات و آبرسانی برای جلوگیری از مهاجرت از این شهرستان به سایر نقاط تلاش می کند.

بر اساس برنامه ملی بازآفرینی شهری که اجرای رسمی آن از بهمن ماه 1396 آغاز شده سالانه 10 درصد بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در کشور بازسازی می شود.

هم اکنون هزار محله در 465 شهر کشور به وسعت 55 هزار و 104 هکتار جزو بافت ناکارآمد شهری است.

کاهش فقر شهری، ارتقای تاب آوری شهری، ارتقای هویت و منزلت مکانی از اهداف کلان این طرح است و در این راستا قرار است تا پایان اجرای برنامه ششم توسعه نیمی از محله های هدف طرح بازآفرینی شهری مشتمل بر هزار و 334 محله که در مجموع 9 میلیون نفر را در خود جای داده اند با اختصاص سالانه 250 هزار میلیارد ریال بازسازی شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند