تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تحول بزرگ برای گناباد در گرو حل مشکلات حوزه گردشگری

تحول بزرگ برای گناباد در گرو حل مشکلات حوزه گردشگری

اول خرداد ماه مصادف هست با آغازهفته میراث فرهنگی و گردشگری، لازم هست نکاتی را در مورد برخی از مشکلات این حوزه  و اهمیت گردشگری در ایجاد تحول بنیادین در گناباد اشاره کرد. امید داریم مورد توجه فعالان این عرصه در شهرستان قرار گیرد.
1- گردشگری یكی از مهمترین محورهای توسعه شهرستان به شمار می رود كه با بهره برداری از مزایای این صنعت می توان تحولات ویژه ای را با كمترین هزینه و حداقل زمان در حوزه اشتغال و اقتصاد شهرستان ، روستاها ، بخش ها و مناطق مختلف به وجود آورد، بنابراین مسائل و مشكلات این بخش باید به طور جدی مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
جاذبه های گردشگری شهرستان گناباد از جمله قنات قصبه به عنوان عمیق ترین و بزرگترین قنات جهان، درب صوفه، اقامتگاههای بومی گردی ریاب،کاروانسرا و مسجد جامع و اقامتگاهای بومگردی روستای قوژد  ، مرقد مطهر چهار امام زاده واجب التعظیم، مسجد جامع و موزه، قلعه زیبد، کلوت روشناوند، آبشار کاخک و ...  تا اندازه ای هست كه بتواند، توجه گردشگران عام و خاص را از اقصی نقاط  گناباد جلب نماید.
2- گناباد اکنون شهری جهانی است و از تمام دنیا برای بازدید از قنات قصبه به عنوان یک شاهکار بزرگ دست بشرو اقامت به این شهر سفر می کنند. اقامتگاه‌های بوم‌گردی اماکنی امن، ایمن و در عین حال دارای جاذبه‌های بومی و اصیل محل احداث خود بوده که با همراه داشتن غذاهای بومی و محلی، مکان هایی مطلوب و مورد اقبال گردشگران خارجی و ایرانی است که از زندگی شهری و فضای پراسترس آن دور هستند. این اقامتگاه‌ها همچنین در ایجاد اشتغال گردشگری در فضاهای روستایی و کسب درآمد برای روستاییان نقش بسزایی دارند.البته درشهرستان گناباد گناباد در سال های گذشته اقامتگاه های مجهزی  از جمله اقامتگاه بومی گردی قوامیه، اقامتگاه بومی گردی خالو عیسی، اقامتگاه بومی گردی خواجه ابو منصور، اقامتگاه بومی گردی ریو و اقامتگاه بومی گردی گلستان ادیب با معماری محلی و ستنی و اقامتگاهای بومگردی غور قوژد تاسیس شده که در روند جذب گردشگر بسیار اهمیت دارد ولی متاسفانه برخی از این اقامتگاه ها در خود شهرستان ناشناخته هستند و مردم فقط به آنها از بعد تاریخی نگاه می کنند . باید بیشتر توسط اداره میراث فرهنگی معرفی گردند.
3- اگر بخواهیم به طرف جذب گردشگر برویم باید یک زبان مشترک در حوزه گردشگری در ارکان موثر جامعه ایجاد شود، نگرش مدیریت شهری باید در راستای توسعه صنعت گردشگری تغییر کند، و یکی از برنامه‌های اصلی ما این است که شهرداران و اعضای شورای شهر را به ‌عنوان مشاوران اداره میراث فرهگی گناباد همکاری های مستقیم داشته باشند که البته در شهرستان گناباد هنوز این چنین اتفاقی نیوفتاده است که البته این موضوع ضروری به نظر می رسد.
4- باید بخش خصوصی را در گناباد راه اندازی و تقویت نمود. بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی عمل می کند بنابراین لازم است کارها با حمایت بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار شود، متاسفانه امکانات رفاهی در گناباد بسیار ضعیف هست و حتی فضاهای سبز مناسبی برای حضور و جذب گرشگر جهت اقامت در این شهر نیست. عی امیری/ باران گنابادی

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد