تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

تامین آب پایدار برای روستاها يكي از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با بيان اين كه 28 درصد جمعیت استان خراسان رضوی در روستاها هستند. ، گفت: از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار برای روستاها، بازسازی شبکه‌های توزیع و جلوگیری از هدر رفت آب و ذخیره‌سازی آب برای پیک مصرف است.

به گزارش مجله باران کویر، طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستائی این شهرستان معرفی شد. محمد دانشگر ظهر امروز چهارشنبه 9 اسفندماه در این مراسم که در محل دفتر فرماندار گناباد برگزار شد، اظهار کرد: 28 درصد جمعیت استان خراسان رضوی در روستاها هستند که اگر شهرهای مشهد و سبزوار را از جمعیت شهری کم کنیم بیشترین جمعیت در روستاها سکونت دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر 92 درصد جمعیت روستایی یعنی دو هزار و 500 روستا با جمعیت یک میلیون و 580 هزار نفری با شبکه‌ای به طول 21 هزار کیلومتر تحت مدیریت این شرکت است.

وی ادامه داد: از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار برای روستاها، بازسازی شبکه‌های توزیع و جلوگیری از هدر رفت آب و ذخیره‌سازی آب برای پیک مصرف بوده؛ ضمن این که در سال آینده 200 میلیون دلار به آبفای روستایی تخصیص خواهد یافت که برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استفاده خواهد شد.

دانشگر خاطرنشان کرد: 43 درصد جمعیت شهرستان گناباد در روستاها حضور دارند که تامین آب شرب آن‌ها برعهده آب و فاضلاب روستایی است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی گفت: سال گذشته با اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تعداد 2 مجتمع آبرسانی در گناباد از 43 مجتمع سطح استان به اتمام و بهره‌برداری رسیده و در سال 97 نیز مشکل آب شرب تعداد دو روستای حاشیه شهر گناباد نيز حل خواهد شد.

وی با بیان این که 52 منبع آبی که عمده آن‌ها چاه هستند با شبکه توزیع 850 کیلومتری به روستاهای گناباد آبرسانی می شود، تصریح کرد: برای نگهداری و تعویض این سیستم‌ها بودجه زیادی نیاز است درصورتی که هر متر مکعب آب شرب برای آبفای روستایی یک هزار و 600 تومان هزینه دارد و320 تومان هزینه هر مترمکعب یعنی کمتر از 20 درصد از مشترکین هزینه آن دریافت می‌شود.

در ادامه مراسم محمدعلی نبی‌پور فرماندار گناباد با اشاره به مشکلات تأمین و کیفیت حوزه آب روستائی گفت: با وجود 2 مجتمع آبرسانی روستائی کیفیت و کمیت آب شرب تعدادی از روستاها بیشتر شده ولی در بعضی از روستاها هنوز مشکلاتی وجود دارد که باید برنامه ریزی برای رفع آن‌ها صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: روستاهای متعددی با جمعیت بالا در گناباد از شبکه آب شهری استفاده می‌کنند که این باعث شده در صورت بروز تنش آبی، میزان آب این روستاها توسط آبفای شهری کم شود؛ بر همین اساس باید برای حل این مشکل چاره‌ای اندیشید، چرا که این در آینده مشکلات دیگری را به وجود خواهد آورد.

نبی پور عنوان کرد: مصرف آب اکثر دامداری‌های سنگین گناباد بر شبکه آب شرب روستائی تحمیل شده که این بسیار کار را مشکل کرده است.

وي تأکید کرد: در گناباد روستاهایی داریم که اگر آب شرب آن‌ها قطع شود امیدی برای ماندن ندارند؛ لذا بايد تمامی تلاش را به کار گرفت تا خللی در این بحث به وجود نیاید؛ ضمن این که در تأمین آب روستای کبوترکوه با مشکل مواجه هستیم که امیدواریم اين مشكل حل شود.

در پایان این مراسم علیرضا فخار طبسی به عنوان مدیر جدید امور آب و فاضلاب روستائی شهرستان گناباد معرفی شد. ایسنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد