تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

عملیات اجرایی قطعه نخست راه آهن زاهدان - مشهد گناباد آغاز شد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در این مراسم گفت: ساخت این قطعه از مسیر ریلی شمال به جنوب با دستور معاون اول رئیس جمهوری که به خراسان رضوی سفر کرده است آغاز شد.
وی اعتبار لازم برای این طرح را 542 میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: امیدواریم خط ریلی این مسیر طی سه سال آینده به بهره برداری برسد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ادامه داد: همچنین عملیات ساخت خط ‌آهن چابهار - زاهدان از جنوب به شمال به طول 610 کیلومتر به هشت قطعه اجرایی تقسیم و از سه سال پیش آغاز شده‌ و عملیات اجرایی آن شامل زیرسازی، روسازی و ساخت ایستگاهها توسط پیمانکاران ایرانی در دست انجام است.
وی افزود: اتصال چابهار به مشهد و توسعه ترانزیت محور شرق به خصوص به کشورهای آسیای میانه و مرکزی، دسترسی افغانستان به آبهای آزاد و ارتباط هند به آسیای میانه و مرکزی از مزایای این خط ریلی است.
خادمی اجرای راه آهن چابهار - مشهد را بزرگترین و طولانی ترین پروژه ریلی کشور توصیف و بیان کرد: تکمیل این پروژه نیازمند 100 هزار میلیارد ریال اعتبار است که دولت از منابع مختلف همچون پیوست بودجه و سرمایه گذاری خارجی تامین اعتبار آن را انجام خواهد داد.
وی از اتمام مطالعات قطعه دوم پروژه تا بیرجند خبر و ادامه داد: در صورت تامین اعتبار پروژه اجرایی این بخش نیز آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در بودجه سال آینده دولت در اعتبارات راه آهن تنگناهایی وجود دارد که تامین اعتبار از سایر منابع علاوه بر بودجه با استفاده از فاینانس و اوراق مشارکت توسط دولت برای افزایش اعتبار پروژه ها انجام خواهد شد.
فرماندار گناباد نیز گفت: اجرای راه آهن یونسی به گناباد با ایجاد زیرساخت در اقتصاد شهرستان و منطقه باعث پایداری اشتغال خواهد شد.
محمدعلی نبی پور به معادن گناباد اشاره و بیان کرد: توسعه راه آهن دسترسی به بازار را برای این معادن و صنایع گناباد آسانتر می کند و زمینه سازی رشد و توسعه اقتصادی باعث افزایش رضایتمندی مردم و ماندگاری منابع انسانی در شهرستان خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد