تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 29 مهر 1397.
تاریخ شمسی :
الأحد 11 صفر 1440.
تاریخ قمری :
Oct 21 2018.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

اهم فعالیت های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد

به گزارش باران کویر: امروز در جلسه شورای فرهنگی، عمومی؛ سرپرست اداره ارشاد گناباد گفت: برای اولین بار کاروان هنر به روستای روشناوند رفت؛ و یکسری از پتانسیل های پنهان این روستا  آشکار شد.

 


این طرح در 12 شهریور به مدت 12 ساعت با حضور 20 نفر از هنرمندان شهرستان و 10 نفر از شورای روستا و کانون های فرهنگی هنری اجرا شد؛ که 160 دانش آموز در این طرح شرکت نمودند.
رشته های اعزامی: نقاشی، عکاسی، فیلم برداری، نمایشنامه، معرق، خوشنویسی و تئاتر بود. که از طریق ارائه روزنامه دیواری، کلیه اقدامات به اطلاع مردم روشناوند رسید؛ و در سایت های شهرستان و استان و روزنامه های قدس و خراسان اطلاع رسانی شد.
طرح دوم در مورد همه شخصیت های علمی و فرهنگی، قدیم که یاد و خاطره  آنها کم شده است؛ مانند خواجه اختیار منشی گنابادی که در قرن 10 هجری می زیست؛ و در تمام دنیا آثاری از خوشنویسی تعلیق؛ خواجه اختیار منشی وجود دارد؛ که باید از نام این اشخاص بزرگ بیشتر در اماکن و نامگذاری ها استفاده شود؛ یک روزی را به خواجه اختیار، اختصاص دهیم و چند نفر از خوشنویسان مطرح مثل حسین امیر خانی به گناباد دعوت نماییم.
لازم به ذکر است؛ در اداره فرهنگ ارشاد اسلامی گناباد شورای بازبینی نمایش وجود دارد؛ هر نمایش قبل از اجرا بایستی برای شورا اجرا شود. یک هفته قبل از اداره فرهنگ و ارشاد تقاضا نموده و قبل از اجرا برای شورا نمایش را اجرا نماید.

گروههای موسیقی تحت مجوز اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی هستند. سایر گروه های خارجی، باید استان مجوز اجرا دهد.
وی در ادامه گفت: آیین نامه 20 اماکن عمومی در جلسه666شوارای انقلاب فرهنگی تغییر نموده است. که در سه تبصره به شرح ذیل است.
اجرای صحنه موسیقی و تئاتر بر عهده وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی است از نظر انتظامی و ترافیکی به نیروی انتظامی اعلام گردد و نیروی انتظامی موظف است ظرف 10 روز نظر خود را ارائه و نظم امنیت محل ومراسم را بدون دخالت در مجوز و محتوای برنامه و ویژگی مجریان تامین نماید به همین منظور برای برگزاری کنسرت ها برنامه جامع و کاملی توسط وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تهیه و برای اجرا به معاونت امور هنری ابلاغ شده است.
تبصره1: صدور مجوز برگزاریجشنواره های فرهنگی و هنری و سنتی بر اساس قوانین مربوز به سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری می باشد.
تبصره2: عدم ارائه پاسخ در مهلت 10 روز مقرر توسط نیروی انتظامی به منزله فقدان مشکل انتظامی و ترافیکی است.
تنصره3: اماکن عمومی دارای مجوز برگزاری مجالس جشن عروسی و مهمانی و شب نشینی نیازی به اخذ مجوز دیگری از نیروی انتظامی ندارند.
فرماندار گناباد  در حمایت از کار فرهنگی افزود: هر کار هنری درون مایه آن کار فرهنگی است. با اهدافی که همه سازمانها دارند، در مسیر اهداف ادارات، کار هنری را پیش ببرند. اگر به هنرجویان فرصت داده شود می توانند کارهای خوبی را انجام دهند. انجمن سینمایی ایران از انجمن های فعال هستند که به جشنواره ارژانتین راه یافته اند؛ باعث افتخار است. ما باید از قابلیت ها و استعدادها، در راستای فرهنگی وهنری را که نشان دهد؛ استفاده کنیم.
ولی بیشتر مردم شهرستان در مورد بزرگانی که در این سرزمین ریشه دارند؛ اطلاع دارند . انتظاری که ما، از حوزه های دانشگاهی داریم؛ آثار را مطالعه و به مردم انتشار و اگاهی دهند. علاوه برموارد فوق الذکر نشست ههایی در خصوص فرهنگی برگزار گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد