تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 28 شهريور 1400.
تاریخ شمسی :
الأحد 12 صفر 1443.
تاریخ قمری :
Sep 19 2021.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

زیان ۱۲۰ میلیارد ریالی زعفرانکاران گناباد

علیرضا حسین زاده روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آشنایی زعفران کاران گناباد با بورس کالای زعفران ایران افزود: قیمت هر کیلو زعفران خشک در سال جاری به ۴۳ میلیون ریال رسیده که نسبت سال گذشته ۲۵ درصد کاهش دارد.
وی اظهار کرد: سال گذشته به دلیل خشکسالی، سرمازدگی و آفات میانگین برداشت زعفران در این شهرستان به ۲.۵ کیلو در هکتار کاهش یافت که حدود ۲۰۰ گرم کمتر از میانگین استانی آن است.
وی با اشاره به برداشت حدود ۹ تن زعفران خشک از سطح ۳۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان گفت: مشکل بزرگ زعفرانکاران در سال گذشته نیز کاهش قیمت آن بود که باعث کاهش استقبال از کاشت این محصول در سال جاری و ثابت ماندن سطح زیر کشت آن شد.
حسن زاده هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی کشاورزان و دست اندرکاران تولید و عرضه زعفران با بورس کالای زعفران ایران ذکر کرد و افزود: با استفاده از بورس کالای زعفران ایران امکان فروش محصولات به قیمت واقعی برای تولید کنندگان محصول فراهم می شود.
وی کاهش مشکلات بهداشتی، امنیتی و هزینه های نگهداری زعفران را نیز از دیگر مزایای بورس کالای زعفران
دانست و اظهار کرد: با عرضه زعفران در بورس کالا محصول با کیفیت مطلوب از کشاورز دریافت و به مصرف کننده می رسد.
کارشناس توسعه کالا بورس کالای زعفران ایران نیز آشنا نبودن کشاورزان با روش های عرضه زعفران در بورس را از مهمترین مشکلات آنان ذکر کرد و گفت: برای آشنایی کشاورزان با این روش ها، جلسات توجیهی و آموزشی در شهرستان های استان خراسان برگزار می شود.
مصطفی معظمی افزود: در صورت ورود و عرضه زعفران توسط تولید کنندگان به بورس کالای زعفران، تقاضا نیز ایجاد می شود که این فرایند به ایجاد قیمت عادلانه و منصفانه برای زعفران و افزایش نقش تولید کنندگان در تعیین قیمت آن کمک می کند.
وی اظهار کرد: مهمترین مزایای بورس کالای زعفران، کشف قیمت واقعی و عادلانه برای تولید کننده، حذف واسطه ها در فروش محصول و ایجاد بازار مطمئن برای خریداران و صادرکنندگان زعفران به عنوان یکی از محصولات مهم کشاورزی ایران است.ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد