تبلیغات

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif 

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

http://servermizban.ir/gifgitisms.gif

.
يكشنبه 9 بهمن 1401.
تاریخ شمسی :
الأحد 8 رجب 1444.
تاریخ قمری :
Jan 29 2023.
تاریخ میلادی :

آب و هوا

عضویت در تلگرام

اوقات شرعی

ثبت نام / ورود کاربران

تبلیغات

لینک های مفید

 

 

 

 

 

فعالیت چهار واحد صنعتی در گناباد آغاز شد

به گزارش مجله باران کویر، برای راه اندازی این واحدها در زمینه تولید قطعات بتنی پرسی، شن و ماسه، نخ و دانه بندی مواد معدنی 143 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که 20 میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی است.


این طرحها در مجموع 161 هزار و 800 تن ظرفیت دارند و با راه اندازی آنها برای 57 نفر اشتغال ایجاد شد.
معاون صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی در این مراسم گفت: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به توسعه بخش صنعت و معدن دارد بطوری که در سه سال گذشته تعداد پروانه های اکتشاف صادره از 179 به 524 مورد و گواهی ثبت معدن نیز 131 درصد افزایش نشان می دهد.
رضا شجاعی افزود: سرمایه گذاری و بهره برداری در محدوده های معدنی خراسان از 4.4 کیلومترمربع در سال گذشته به 8.2 کیلومترمربع در چهار ماه نخست امسال افزایش یافت.
وی گفت: گناباد از شهرستانهای پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و 23 درصد فرآوری معادن استان در این خطه انجام می شود که تا پایان امسال به 45 درصد افزایش می یابد.
فرماندار گناباد هم با اشاره به ایجاد ثبات اقتصادی در نتیجه فعالیتهای دولت تدبیر و امید گفت: با توجه به موقعیت گناباد و بالا بودن قیمت تمام شده تولید کالا برای تولیدکنندگان حمایت بیشتر بانکها از سرمایه گذاران بخش صنعت و معدن این شهرستان ضروری است.
در هفته دولت 46 طرح با مجموع سرمایه گذاری 230 میلیارد ریال در شهرستان گناباد به بهره برداری رسید.
خراسان رضوی با 764 معدن و 46 نوع ماده معدنی دارای پروانه بهره برداری با 2.8 میلیارد تن ذخیره معدنی از نظر تعداد معادن رتبه سوم کشور را دارد و ظرفیت اسمی استخراج معادن فعال این استان 31.7 میلیون تن در سال است.
172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعال است و برای راه اندازی این واحدها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
فعالیت این تعداد واحد صنعتی در گناباد برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.
گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

ایرنا

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد